„Iki“ per pandemiją siūlo keistą akciją: norintys nuolaidų skatinami aplenkti savitarnos kasas

(3)

Į savitarną pastaruoju metu daug investavusi bendrovė „Palink“ koronaviruso pandemijos įkarštyje skatina „Iki“ prekybos tinklo pirkėjus aplenkti savitarnos erdvę ir apsipirkti fizinėse kasose.

Šiuo metu vykstančios akcijos metu tinklas siūlo iki gegužės mėn. apsiperkant rinkti popierinius lipdukus ir juos klijuoti į popierines skrajutes.

Lipdukų turėtų prašyti net ir tie pirkėjai, kurie saugiai apsiperka savitarnos kasose be kontakto su parduotuvės darbuotojais.

Pirkėjus tai stebina – apsipirkę savitarnoje, jie gauna popierinį kvitą, kuriame rašoma, kiek akcijos lipdukų jiems priklauso po kiekvieno apsipirkimo, tačiau „Iki“ lojalių vartotojų „IKI Premija“, „IKI Premija Senjorams“ kortelėse lipdukai virtualiai nėra kaupiami.

Prekybos tinklas siūlo savitarnoje apsipirkusiems klientams su išspausdintu popieriniu kvitu keliauti į fizinę kasą ar informacijos centrą, kur jiems turėtų būti išduoti popieriniai lipdukai.

Kiti didieji prekybos tinklai Lietuvoje sudaro galimybę akcijų virtualius lipdukus kaupti jų nuolaidų kortelėse, o jų skaičių pasitikrinti internete.

Kitos mažmeninės prekybos bendrovės lipdukų kaupimo ir klijavimo akcijų iš viso neorganizuoja, o klientų nuolaidų korteles yra integravusios į išmaniuosius įrenginius.

Ragina lipdukus klijuoti į skrajutes

„Iki“ akcijos „Su „BergHOFF“ gaminkite lengvai, valgykite sveikai!“ taisyklės numato, kad nuo 2022 m. sausio 24 d. iki 2022 m. gegužės 1 d. kiekvieno apsipirkimo metu įsigiję prekių parduotuvėse IKI, IKI EXPRESS už tam tikrą sumą gali gauti akcijos lipdukų.

Apsipirkę už ne mažiau nei 10 eurų (kortelės „IKI Premija“, „IKI Premija Senjorams“ turėtojai apsipirkę už ne mažiau kaip 5 eurus) gaus 1 akcijos lipduką, už ne mažiau nei 20 eurų (kortelės „IKI Premija“, „IKI Premija Senjorams“ turėtojai apsipirkę už ne mažiau kaip 10 eurų) – 2 lipdukus.

„Suklijuokite lipdukus į originalią akcijos skrajutę, kurią rasite parduotuvėse IKI, IKI EXPRESS prie akcijos stendų ar kasose, specialiai lipdukams skirtoje vietoje“, – rašoma akcijos taisyklėse.

Kasoje pateikus akcijos skrajutę su suklijuotu 10 lipdukų, „Iki“ pirkėjai iki gegužės mėn. gali įsigyti pageidaujamą akcijos prekę BERGHOFF su nuolaida iki 61 proc.

Pateikę akcijos skrajutę su suklijuotu 20 ar 40 lipdukų, kasoje gali įsigyti pageidaujamą BERGHOFF prekę su nuolaida iki 99 proc.

„Iki“ tinklas pabrėžia, kad, pateikus pakeistą, kopijuotą, sugadintą akcijos skrajutę ar lipdukus, taip pat akcijos skrajutę be reikiamo akcijos lipdukų skaičiaus, nuolaida akcijos prekei BERGHOFF nebus suteikta.

„Iki“: pirkėjai mėgsta popierinius lipdukus

„Palink“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė teigia, kad popieriniai lipdukai „Iki“ pirkėjams patinka labiau nei virtualūs lipdukai jų nuolaidų kortelėse.

„Popierinių lipdukų mechanizmas, kaip rodo mūsų vidiniai tyrimai, kitų šalių tinklų praktika, – tai mechanizmas, kuris labiausiai įtraukia pirkėjus. Klientai taip geriau suvokia įsigyjamos prekės vertę. Tokio tipo akcijos taikomos visuose prekybos tinkluose ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje“, – tikino V. Budrienė.

Prekybos tinklas „Iki“, pasak jos, labai atsakingai žiūri į savo pirkėjus ir jų saugumą. Parduotuvėse reguliuojami srautai, išlaikomi atstumai, dezinfekuojami paviršiai. Taip pat pirkėjai nuolat skatinami eiti į parduotuvę ne piko metu.

„Prekybos tinklas užtikrina saugų apsipirkimą ir saugų lipdukų dalijimą, vykdant visus saugos reikalavimus, kaip to reikalauja Sveikatos apsaugos ministerijos nutarimai“, – aiškino ji.

Pasak V. Budrienės, savitarnos kasoje apsipirkę pirkėjai lipdukus gali gauti nuėję į paprastą kasą ar informacijos centrą ir parodę čekį.

Vis dėlto „Iki“ atstovė neatsakė į Alfa.lt klausimą, ar tokiu atveju savitarnos kasoje apsipirkę pirkėjai turėtų stoti į naują eilę – dabar jau fizinėje kasoje.

„Savitarnos kasose palikti lipdukų pirkėjams, kad šie be kontakto galėtų lipdukus pasiimti, negalime, kadangi jie pirkėjams dalijami, tik išpildžius sąlygas, kurios nurodytos akcijos taisyklėse. Be to, tai būtų labai nesąžininga kitų pirkėjų atžvilgiu, kurie naudojasi ne savitarnos kasomis ir lipdukai jiems dalijami parodant pirkimo kvitą“, – aiškino V. Budrienė.

Jos teigimu, visus asmeninius pasiūlymus, pritaikytas nuolaidas, pirkimo čekius „Iki“ nuolaidų kortelių turėtojai gali pasižiūrėti savo „IKI Premija“ paskyroje.

Šių metų pradžioje „Palink“ skelbė toliau plečianti „Iki“ savitarnos kasas. Pasak įmonės, jos įrengiamos tiek naujose, tiek atnaujinamose parduotuvėse, taip pat ir ten, kur parduotuvės neatnaujinamos, tačiau jaučiamas šių kasų poreikis.

Bendrovės duomenimis, 2021 m. investicijos į „Iki“ savitarnos kasas siekė apie 3 mln. eurų. Iš viso savitarnos kasos dabar veikia 108 prekybos tinklo parduotuvėse.

Prekybos tinklą „Iki“ iš viso šiuo metu sudaro 231 „Iki“ parduotuvė.

Ne tik kaupia, bet ir dalijasi

Panaši akcija šiuo metu vyksta ir „Maximos“ prekybos tinkle – pirkėjai gali įsigyti prekės ženklo „Vivo“ taurių ir įrankių.

„Panašaus pobūdžio pasiūlymų klientams suteikiame kelis kartus per metus. Džiaugiamės, kad šie pasiūlymai sulaukia nemažo pirkėjų susidomėjimo“, – Alfa.lt teigė Ernesta Dapkienė, „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė.

Anot jos, pirkėjai šiuo metu gali kaupti tik popierinius lipdukus ir, surinkę tam tikrą jų kiekį, įsigyti norimą prekę už itin gerą kainą.

„Tiesa, daugėjant skaitmeninių sprendimų, mes taip pat svarstome įvairius variantus. Tačiau apie tai kol kas dar anksti kalbėti. Atsižvelgiame ir į tai, kad esamos lipdukinės akcijos suteikia galimybę ne tik pačiam pirkėjui kaupti lipdukus, bet ir dalytis jais tarpusavyje“, – teigė E. Dapkienė.

Kita vertus, didžiausias Lietuvoje prekybos tinklas pastaruosius kelerius metus aktyviai augina savo mobiliosios programėlės vartotojų skaičių, kuris jau perkopė 300 tūkstančių.

„Siekiame, kad apsipirkimas taptų dar patogesnis ir plastikinę kortelę pamažu pakeistų išmanūs sprendimai, suteikiantys dar daugiau galimybių“, – teigė E. Dapkienė.

Lipdukų atsisakė prieš kelerius metus

„Rimi“ prekybos tinklas jau kelerius metus siūlo savo klientams akcijų lipdukus kaupti savo lojalumo kortelėse. Šis prekybos tinklas nuo 2020 m. prioritetą teikia ne popieriniams, o virtualiems lipdukams.

„Šiuo metu nevykdome akcijų, kurių metu būtų siūloma kaupti lipdukus ir jais pasinaudojant įsigyti prekių su didele nuolaida. Tačiau nuolat vykdome ir ateityje planuojame vykdyti įvairias kampanijas, kurių metu „Rimi“ pirkėjai gali įsigyti prekių su didelėmis nuolaidomis“, – Alfa.lt teigė „Rimi Lietuvos“ ryšių su visuomene vadovė Gabrielė Šerėnienė.

Jos teigimu, jau nuo 2020 m. pradžios „Rimi“ kampanijose, kuriose pirkėjams siūloma kaupti lipdukus, jie yra virtualūs ir šiose akcijose dalyvaujantys pirkėjai juos kaupia savo lojalumo kortelėse.

„Siekiame mažinti poveikį aplinkai, todėl dar nuo 2020 m. mūsų prioritetas yra ne popieriniai, o virtualūs lipdukai“, – teigė „Rimi Lietuvos“ tinklo atstovė.

„Rimi“ pirkėjai savo surinktus virtualius lipdukus gali matyti prisijungę prie savo paskyros Rimi.lt, „RIMI“ programėlėje ar terminale parduotuvėje. Vykstant kampanijai pirkimo kvite taip pat galima pamatyti apsipirkimo metu gautų ir bendrai sukauptų virtualių lipdukų skaičių.

„Lidl Lietuvos“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė Alfa.lt teigė, kad šiuo metu „Lidl“ prekybos centre nevyksta lojalumo kampanijų, kurių metu pirkėjai būtų skatinami rinkti įvairius lipdukus. Tokio pobūdžio akcijų „Lidl“ prekybos tinklas Lietuvoje apskritai iki šiol nėra vykdęs.

„Lidl“ fizinės lojalumo kortelės neturi, tačiau pirkėjams siūlo naudotis mobilia lojalumo programėle „Lidl Plus“, kuri suteikia papildomų nuolaidų ir pasiūlymų.

„Programėlės „Lidl Plus“ veikimo principas yra paprastas – kiekvienas programėlės naudotojas turės unikalų QR kodą, kuris tampa jo lojalumo kortele. Būtent ją reikia nuskenuoti „Lidl“ parduotuvės kasoje atsiskaitymo metu, norint pasinaudoti visomis suteikiamomis naudomis“, – paaiškino L. Skersytė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder