Individualią veiklą vykdžiusiems klaipėdiečiams – savaitė pajamų deklaravimui

2024 m. balandžio 23 d., Klaipėda. Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad 11,8 tūkst. (61 proc.) klaipėdiečių, kurie pernai vykdė individualią veiklą (IDV), pajamas jau deklaravo, kitiems lieka savaitė. Terminas, iki kada būtina pateikti pajamų mokesčio deklaracijas - gegužės 2 d.

2023 m. individualią veiklą šalyje iš viso vykdė apie 350 tūkst. gyventojų. Pateikti pajamų mokesčio deklaracijas turi visi savarankiškai veiklą vykdę gyventojai, taip pat ir tada, kai pajamų negavo. Tokiu atveju į pajamų eilutę įrašomas „0“. Deklaracijos pildomos pagal apskaitos žurnalą, o gyventojams, kurie naudojasi VMI virtualiu buhalteriu i.APS, visus įrašus į deklaravimo vedlį VMI sukelia automatiškai.

Pildant deklaraciją svarbu teisingai nurodyti, koks apskaitos principas taikomas bei kurį išlaidų atskaitymo pripažinimo būdą gyventojas yra pasirinkęs. Primename, kad gyventojai, vykdantys individualią veiklą ir esantys PVM mokėtojais arba savo individualiai veiklai priskiriantys ir joje naudojantys ilgalaikį turtą, privalo rinktis kaupimo apskaitos principą.

Gyventojai, kurie susiduria su sunkumais dėl gyventojų pajamų mokesčio (GPM) sumokėjimo pateikus pajamų mokesčio deklaraciją, gali kreiptis į VMI dėl mokestinės nepriemokos mokėjimo dalimis, sudarant mokestinės paskolos sutartį (MPS). Prašymą bei dokumentus dėl MPS patogiausia pateikti per Mano VMI, taip pat galima teikti ir elektroniniu ar klasikiniu paštu bei tiesiogiai atvykus į aptarnavimo padalinį.

Visa aktuali informacija apie pajamų deklaravimą - www.vmi.lt > Pajamų deklaravimas, o deklaracijos pildymo instrukcijos — VMI „Youtube kanale. Pasikonsultuoti mokesčių klausimais galima telefonu +370 5 260 5060. Primename, kad atvykimui į VMI aptarnavimo padalinį būtina išankstinė registracija.

PAPILDOMA INFORMACIJA:

TOP 5 populiariausios veiklos Klaipėdos m. su verslo liudijimu 2023 m.

 

Veiklos pavadinimas

Gyventojų skaičius

Gyvenamosios paskirties patalpų nuoma.

3847

Kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veikla

814

Prekyba tik ne maisto produktais

441

Kvalifikacijos tobulinimo ir papildomo mokymo veikla

184

Prekyba

175

 

TOP 5 populiariausios veiklos Klaipėdos m. pagal individualios veiklos pažymą 2023 m. (kai veikla nurodyta, kaip pagrindinė)

 

Veiklos pavadinimas

Gyventojų skaičius

Kita pašto ir pasiuntinių (kurjerių) veikla                     

1114

Kirpyklų ir kitų grožio salonų veikla                           

880

Kitas, niekur kitur nepriskirtas, keleivinis sausumos transportas

843

Kitas, niekur kitur nepriskirtas, švietimas                     

510

Užsakomasis pardavimas paštu arba internetu                     

335

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder