ES draudimas rusiškai angliai, jos tranzitas per Lietuvą leidžiamas

Įsigalioja ES draudimas rusiškai angliai, jos tranzitas per Lietuvą leidžiamas

Trečiadienį, pasibaigus penktojo Europos Sąjungos (ES) sankcijų paketo Rusijai pereinamajam laikotarpiui, įsigalioja draudimas per Bendrijos teritoriją vežti rusiškas anglis ir kietąjį kurą. 

Tačiau šiam draudimui Lietuvoje pagal Europos Komisijos (EK) išaiškinimą taikoma išimtis: geležinkeliais leidžiama pervežti limituotą kiekį sankcionuotos produkcijos.

„Lietuvos geležinkelių“ BNS pateiktais duomenimis, šių metų sausį-gegužę iš Rusijos į Kaliningradą per Lietuvą geležinkeliais pervežta 1 mln. tonų anglies.

Sankcionuotų prekių tranzitą į Kaliningrado sritį ir iš jos Rusija liepą atnaujino praėjus maždaug mėnesiui po to, kai Lietuva jį uždraudė, remdamasi balandį priimtu ES reglamentu ir ankstesniu EK išaiškinimu.

Rusijai ribojimus pavadinus Kaliningrado srities blokada ir pagrasinus atsaku, EK liepą parengė naujas gaires, kuriomis leista tranzitą geležinkeliais atnaujinti, o krovinių apimtys šiemet turėtų būtų skaičiuojamos pagal 2019-2021 metais pervežtų prekių vidurkį.

Birželio 17-ąją įsigaliojo draudimas į ES teritoriją gabenti rusišką plieną ir juoduosius metalus, liepos 10-ąją – cementą, alkoholį, medienos, stiklo, aliuminio, popieriaus gaminius, gipsą, laivų dalis, o nuo gruodžio 5 dienos – rusišką naftą ir jos produktus.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder