Dancer bus autobusai
Klaipėdoje pagamintas elektrinis autobusas „Dancer“ atvyksta į Vilnių (6)

Klaipėdoje sukurtas ir pagamintas elektrinis miesto autobusas „Dancer“ atrieda ir į Vilnių. Inovatyvi transporto priemonė šeštadienį bus pristatoma prezidento Gitano Nausėdos inicijuotame Žaliųjų idėjų festivalyje, o pirmadienį – ir Vilniaus miesto viešojo transporto paslaugų įmonėms bei miesto atstovams.

Klaipėdoje veikianti įmonių grupė „Vėjo projektai“, bendradarbiaudama su Klaipėdos ir užsienio universitetų mokslininkais, nuo 2011 metų kuria, projektuoja bei gamina originalios konstrukcijos, lengviausius pagal svorį rinkoje elektrinius miesto autobusus „Dancer“.

Pirmasis lietuviško elektrinio autobuso prototipas buvo pagamintas perkonstruojant troleibusą, tačiau, tobulinant technologijas, siekta sukurti kuo lengvesnės konstrukcijos, itin greitai, vos per vidutiniškai 8 minutes įkraunamą, unikalaus dizaino transporto priemonę.

Du 2019 m. sertifikuoti bei registruoti autobusai „Dancer“ nuo 2020 m. pavasario aptarnauja reguliarius maršrutus Klaipėdos mieste ir per vienerius metus nuvažiavo daugiau nei 120 tūkst. kilometrų.

„Dancer“ autobuso kūrimo filosofija paremta socialine misija – panaikinti taršų iškastiniu kuru varomą visuomeninį transportą, kad miestai taptų žalesni ir sveikesni, sakoma „Vėjo projektų“ pranešime.

Elektriniai „Dancer“ autobusai varomi iš atsinaujinančių šaltinių – vėjo – gaunama elektra, o kiekvienas autobusas per metus sutaupė beveik po 70 tonų CO2, kuris nebuvo išmestas į Klaipėdos miesto orą.

Raktažodžiai
Nes eilinis prototipas, vis neapsisprendžia kokias gamins
Nėra masinės gamybos, 2021-06-06 00:53
Gaminamas Klaipedoje ir Dancer,kaip cia pasakius blogam sokejui ir kiausai trukdo.Geriau parasytumet kiek km nuvaziuoja vienu 8 min uzkrovimu?8 km,80 km ir laiko baterija,kada paliekamas autobusas garaze.
komentatorius, 2021-06-05 23:51
Esi ne Bugas , o bukas . Elektra gal iš šventos dvasios atsiranda? Lietuvoje 99 elektros energijos gaminama deginant mazutą. O kur dar milžiniškos sąnaudos gaminant ir utilizuojant akumuliatorius. Tai kad kalbėti apie elektrinį transportą kaip ekologiška , tas pats kas tikėti jog angliukai gydo vėžį.
Bugui, 2021-06-05 20:01
Sidebar placeholder