„Klaipėdos nafta“ į saulės elektrines investuoja 1 mln. eurų

„Klaipėdos nafta“ teiks plaukiojančio SGD terminalo valdymo paslaugas Vokietijoje

Vokietijos energetikos kompanija „Uniper“ pasirinko naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorę KN (AB „Klaipėdos nafta“) teikti valdymo paslaugas Šiaurės jūros pakrantėje statomam Vilhelmshafeno suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalui, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vilhelmshafeno mieste – Žemutinės Saksonijos žemės šiaurėje, prie Jadės įlankos Šiaurės jūroje, „Uniper“ statomas SGD terminalas yra toliausiai Vokietijoje pažengęs ir pirmasis plaukiojančio SGD terminalo projektas. Terminalą siekiama pastatyti greitai ir jau šią žiemą pradėti jo eksploataciją bei gamtinių dujų tiekimą šaliai.

Terminalo sprendinys paremtas plaukiojančio laivo-saugyklos (FSRU) technologija, kurį projektui, kaip ir Lietuvoje, pristatys ir eksploatuos norvegų kompanija „Hoegh LNG“. Projektinis terminalo metinis pajėgumas – 7,5 mlrd. kub. m gamtinių dujų, o tai atitinka daugiau nei 8 proc. Vokietijos dujų poreikio 2021 metais.

Valdymo paslaugas Vilhemshaveno SGD terminale KN preliminariai planuoja teikti iki 2024 m. kovo 31 d. Į šių paslaugų apimtį patenka dujų apskaitos sistemos bei terminalo komercinėms operacijoms būtinos IT infrastruktūros sukūrimas ir veikimo užtikrinimas.

„Lietuvos bendrovė taip pat padės pasirengti komercinėms logistikos operacijoms, teiks pagalbą dėl veiklos taisyklių, įskaitant atviros prieigos modelio pritaikymą, konsultuos dėl pajėgumams terminale rezervuoti reikalingų procedūrų parengimo bei teiks kitas kliento poreikius atitinkančias komercines terminalo valdymo paslaugas“, – rašoma pranešime.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder