„Lietuvos geležinkeliai“ spalį pervežė rekordiškai daug krovinių: tai geriausias rezultatas nuo 1992 m.

"Koridorius" per Baltarusiją: Lietuva siūlo sprendimą Ukrainos eksportui

Lietuvos susisiekimo ministras Marius Skuodis yra sakęs, kad vienas iš sprendimų, kaip atblokuoti ukrainietiškų grūdų eksportą, galėtų būti "humanitarinis koridorius" per Baltarusiją ir vėlesnis produktų eksportas per Baltijos šalių uostus, - skelbia pravda.com.ua.

"Reikėtų apsispręsti ir atblokuoti uostus, kad laivai galėtų plaukti.

Antrasis variantas - pasinaudoti esama infrastruktūra ir gabenti grūdus per Baltarusiją, o tai leistų išnaudoti visus Klaipėdos uosto, taip pat Latvijos ir Estijos uostų pajėgumus.

Tam reikės tam tikro humanitarinio koridoriaus per Baltarusiją...

Vyksta derybos, tačiau pirmiausia tarptautinės organizacijos privalo pasiekti tam tikrus susitarimus", - sakė Marius Skuodis.

Archyvų nuotr.

Jis paaiškino, kad eksportuoti grūdus į Lietuvos Klaipėdą, aplenkiant Baltarusiją, sudėtinga dėl nepakankamo geležinkelių infrastruktūros pralaidumo.

Jo teigimu, per dieną per Lenkiją gali važiuoti tik 2-3 traukiniai. Be to, pasienyje būtina keisti riedmenis, nes Ukrainos, Lenkijos ir Lietuvos geležinkelio linijos skiriasi.

Kaip pranešta, kelios šalys - Lietuva, Vokietija, Rumunija, Kanada - jau bando padėti Ukrainai sukurti naujus eksporto kelius, nes įprasti keliai per jūrą tapo nepasiekiami.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder