Dainius Kreivys

Kreivys ragina elektros tiekėjus aktyviau atnaujinti siūlomus planus (2)

Reaguodami į elektros kainos biržoje pokyčius, sausio mėnesį visi nepriklausomi tiekėjai rekordiškai sumažino siūlomų planų su fiksuota elektros energijos kaina 1 kWh kainas, rodo Lietuvos energetikos agentūros analizė.

Pasak energetikos ministro Dainiaus Kreivio, tai rodo, kad rinkos dėsniai veikia net ir taikant valstybės kompensacijas visiems elektros energijos vartotojams, bei tikisi, jog kainų dinamika naujuose nepriklausomų elektros tiekėjų pasiūlymuose bus intensyvesnė.

„Dujų kainos kritimas, atsinaujinančios energetikos gamybai palankūs orai bei atsinaujinančios energetikos plėtra leidžia tikėtis, kad tokių elektros kainų šuolių biržoje, kokius matėme pernai, šiemet nebematysime.

Tai taip pat leidžia tikėtis, jog nepriklausomi tiekėjai iš naujo įvertins rinkos aplinkybes ir sumažėjusias rizikas, ir raginu juos aktyviau atnaujinti siūlomus planus klientams, taip didinant konkurenciją rinkoje ir naudą vartotojams“, – sako ministras. 

Šiuo metu nepriklausomą elektros tiekėją yra pasirinkę 70 proc. visų buitinių vartotojų. Energetikos ministerija primena, jog visi elektros vartotojai gali bet kuriuo metu peržiūrėti sutarties nutraukimo sąlygas ir keisti pasirinktą elektros tiekėją.

Taip pat primenama, jog Seimui priėmus Energetikos ir Elektros energetikos įstatymų pataisas ir sumažinus garantinio elektrinio tiekimo koeficientą 1,25 iki 1,15, sumažinta garantinio tiekimo kaina buitiniams vartotojams.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder