Keleiviniai traukiniai

Labiausiai laukiami nauji traukiniai, pasirodysiantys 2024 metais: kas lemia geležinkelių renesansą?

Visame pasaulyje keliautojai grįžta į traukinius, o paklausa didėja greitųjų traukinių, prabangių "sausumos kruizų" ir ilgų atstumų dieninių ir naktinių traukinių maršrutų atžvilgiu. Daugelyje šalių kelionių geležinkeliais skaičius šiuo metu viršija 2019 m. lygį - tai daug spartesnis pagyvėjimas, nei prognozavo ekspertai. - skelbia CNN.

Taigi, kas lemia šį geležinkelių renesansą?

Vis labiau urbanizuojamiems pasaulio gyventojams reikia gero judumo - tiek miestuose, tiek tarp jų.

Daugelis iš mūsų taip pat ieško greitos, patikimos ir tvarios alternatyvos vargstantiems perpildytiems greitkeliams ar trumpojo nuotolio kelionėms lėktuvu.

Viso pasaulio šalys investuoja milijardus dolerių į naują infrastruktūrą, kuri užtikrins mūsų judėjimą XXI a. antroje pusėje.

Tačiau traukiniai - tai ne tik kasdienė kelionė į darbą ir atgal.

Daugeliui keliautojų geriausios kelionės traukiniu yra atskira kelionės vieta, nepamirštama patirtis, kuri gali būti nuo vagono, iš kurio atsiveria 360 laipsnių Šveicarijos Alpių panorama, iki itin prabangaus "viešbučio ant bėgių", pavyzdžiui, legendinio Venecijos "Simplon-Orient-Express".

Štai keli geriausi nauji traukiniai, kuriais galėsite važiuoti 2024 m.

Paryžius-Berlynas naktį arba dieną

ve.lt

Naujasis naktinis traukinys "Nightjet" 2024 m. pabaigoje pradės kursuoti naktimis.

Susisiekimas tarp dviejų labiausiai lankomų Europos sostinių tradiciškai buvo gana prastas, tiesioginių traukinių nebuvo nuo 1990-ųjų.

Tačiau tai ką tik pasikeitė - pradėtas naudoti Austrijos federalinių geležinkelių (ÖBB) tiesioginis naktinis traukinys.

Iš pradžių tris kartus per savaitę per Strasbūrą ir Frankfurtą kursuosiantis traukinys "Nightjet" 2024 m. rudenį pradės kursuoti kasnakt ir suteiks aukštos kokybės tiesioginį susisiekimą verslo keliautojams ir turistams.

Tikimasi, kad paklausa bus didelė, kaip ir kitų "Nightjet" maršrutų atveju. Vietų kaina prasideda nuo 33 JAV dolerių, o miegamosiose kajutėse - nuo 105 JAV dolerių asmeniui.

Atrodo, kad Paryžius-Berlynas taip pat įgis dienos susisiekimą, nes Prancūzijos valstybinė geležinkelių bendrovė SNCF kartu su Vokietijos geležinkelių bendrove 2024 m. pradės kursuoti tiesioginis greitasis TGV traukinys, kuriuo kelionė truks apie septynias valandas.

Naujienų apie tai laukiama metų pabaigoje.

"Orient Express - La Dolce Vita"

Prancūzijos viešbučių grupės "Accor" sukurtas traukinys skirtas dizainą vertinantiems keliautojams, todėl jame atsisakyta tradicinio Venecijos "Simplon-Orient-Express" "Belle Epoque" stiliaus ir pasirinktas interjeras, kuriame puoselėjamas septintojo dešimtmečio italų dekoras, menas ir architektūra, o išorę įkvėpė prabangūs motorlaiviai, pavyzdžiui, legendinis "Riva Aquarama".

Traukinys kirs Italiją iš šiaurės į pietus šešiais reguliariais maršrutais, kuriuose bus pristatoma daugybė šalies istorinių vertybių - nuo Italijos Alpių, Venecijos ir Romos iki Materos ir Palermo pietuose.

Kelionės į Siciliją apims įsimintiną kelionę per Mesinos sąsiaurį paskutiniu Europoje keleiviniu traukinių keltu.

Itin prabangiame 11 vagonų traukinyje bus stilingas "Baro vagonas" su gyva muzika ir žaidimais, 12 prabangių medžiu apkaltų kajučių ir 18 pagrindinių apartamentų su dvigulėmis lovomis, sofa, foteliais ir privačiais vonios kambariais.

Keliautojai galės mėgautis penkių žvaigždučių aptarnavimu traukinyje, mėgautis itališka gastronomija, regioniniais ir sezoniniais produktais bei geriausiais vynais.

Pradedant šešiais vienos arba dviejų naktų maršrutais iš Romos, kurių kaina prasideda nuo maždaug 2000 JAV dolerių asmeniui, vėliau bus įtraukti tarptautiniai maršrutai į Paryžių, Stambulą ir Splitą Kroatijos Adrijos pakrantėje.

Laimingiesiems 62 žmonėms, kurie užsitikrins vietą kiekvienoje kelionėje, tai žada būti puiki patirtis.

Europos miegamojo traukinio kabinos jau turi didelę paklausą.

ve.lt

Iš Briuselio į Prahą miegamuoju traukiniu

ve.lt

"European Sleeper" kabinos jau dabar turi didelę paklausą.

Naktinių traukinių paklausa Europoje jau viršija pasiūlą, todėl kelios ambicingos pradedančiosios įmonės pristatė planus pristatyti naujus įdomius maršrutus.

Belgijos ir Nyderlandų kooperatyvas "European Sleeper" 2023 m. išvažiavo ant bėgių, o 2024 m. gegužę pratęs savo traukinį Briuselis-Berlynas iki Drezdeno ir Prahos, užtikrindamas labai reikalingą tiesioginį susisiekimą tarp Vakarų ir Vidurio Europos miestų.

Keturis turistų pamėgtus žemyno taškus jungiantis traukinys jau dabar turi didelę paklausą, ypač vasaros mėnesiais, kai daugiausiai keliaujama su kuprinėmis.

Atnaujintuose vagonuose įrengti miegamieji skyriai, sofos lovos ir atlenkiamos sėdynės, skirtos įvairių biudžetų keliautojams, taip pat modernios funkcijos, pavyzdžiui, įkrovimo taškai ir belaidis internetas.

Be to, "European Sleeper" Briuselio mazgas atveria galimybes britų ir prancūzų keliautojams lengviau pasiekti centrinės Europos miestus, nes Belgijos sostinėje galima lengvai persėsti į "Eurostar" tarptautinius traukinius.

Dideliu greičiu į Pompėją

ve.lt

Nuo šiol tarp Romos ir Pompėjos kursuos greitieji traukiniai "Frecciarossa".

Daugiau nei keturi milijonai žmonių per metus aplanko pietų Italijoje esantį romėnų miestą Pompėją, kurį 79 m. pr. m. e. sunaikino ugnikalnio išsiveržimas.

Tiems, kurie naudojasi viešuoju transportu, kelionė ne visada buvo lengviausia - Neapolyje reikėjo persėsti iš nacionalinio tinklo traukinių į netvarkingus, pasenusius vietinio susisiekimo traukinius, liūdnai pagarsėjusius "Circumvesuviana".

Tačiau 2024 m. padėtis pasikeis - tiesioginis greitasis savaitinis susisiekimas iš Romos truks vos dvi valandas.

Nacionalinė geležinkelių bendrovė "Trenitalia" išplėtė šį susisiekimą po 2023 m. bandomojo projekto, kuriame buvo naudojami puikūs greitieji traukiniai "Frecciarossa" ("Raudonoji strėlė").

Užuot važiavę vieną dieną per mėnesį, kaip 2023 m., dabar jie kursuos vieną kartą per savaitę.

Išvykdami iš Romos prieš pat 9 val. ryto, lankytojai galės per aštuonias valandas apžiūrėti Pompėją ir iki 21 val. grįžti į Romą vėlyvai vakarienei.

Kad sutaupytumėte laiko, traukinyje galima įsigyti įėjimo bilietus ir informaciją, o specialūs autobusai veža keleivius nuo stoties iki griuvėsių.

Blogos naujienos? Traukinys važiuoja tik sekmadieniais ir kai kuriomis valstybinių švenčių dienomis.

Greitai iš Madrido į Paryžių

ve.lt

ve.lt

Naujasis greitasis traukinys Madridas-Paryžius būtų sujungtas su Ispanijos "Iryo" traukiniu.

Nepaisant milijardų dolerių investicijų į naujas greitojo susisiekimo jungtis po Pirėnų kalnais, tarpvalstybinės geležinkelio paslaugos tarp Ispanijos ir Prancūzijos šiuo metu yra apgailėtinos - vos pora traukinių per dieną.

Padėtis turėtų pagerėti 2024 m., kai Ispanijos ir Italijos traukinių bendrovės padidins konkurenciją su šiuo metu šiuo maršrutu kursuojančiais prancūzų TGV traukiniais.

Ispanijos nacionalinis geležinkelių operatorius "Renfe" 2023 m. pristatė naujus maršrutus iš Madrido ir Barselonos į Lioną (Marselį), o "Trenitalia" paskelbė apie planus 2024 m. sukurti jungtį Paryžius-Barselona-Madridas, kurioje bus naudojami 249 km/h greitį išvystantys traukiniai "Frecciarossa".

"Trenitalia" jau sėkmingai vykdo veiklą Prancūzijoje ir Ispanijoje, o naujasis Paryžius-Barselona maršrutas suteiktų daugiau galimybių keliauti dideliu greičiu, susiejant jį su atskira "Iryo" veikla, kuri konkuruoja su "Renfe" keliuose iš Madrido besidriekiančiuose maršrutuose.

Pasak "Trenitalia" patronuojančios grupės "FS Italiane" generalinio direktoriaus Luigi Ferraris, bendrovė taip pat siekia naujų geležinkelio maršrutų, jungiančių Ispaniją ir Italiją per pietų Prancūziją - judrų koridorių, kuriame šiuo metu dominuoja oro transporto bendrovės, nes trūksta greitųjų tiesioginių traukinių.

ve.lt

ve.lt

ve.lt

ve.lt

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder