Druskininkai

Latvija su Lietuva dažniausiai keičiasi turistais: kaip ir kur mes kviečiame apsilankyti kaimynus

Praėjusiais metais Latvijos gyventojai vienadienėms kelionėms dažniausiai rinkosi Lietuvą, antroje vietoje atitinkamai buvo Estija, rašo "Press.lv".

Statistika taip pat rodo, kad būtent iš Lietuvos ir Estijos į Latviją atvyksta daugiausiai turistų - ši tendencija nesikeičia jau ilgą laiką.

Kaip ir prekių eksporto bei importo srityje, turizmo srityje Baltijos šalys labai glaudžiai bendradarbiauja.

Praėjusiais metais turistų skaičiaus augimą Lietuvoje paskatino tai, kad Vilnius šventė savo 700 metų jubiliejų.

Ta proga Latvija vykdė Vilniaus populiarinimo kampaniją, skatinančią latvius aplankyti Lietuvos sostinę, kuri buvo visuotinai įvertinta kaip labai šmaikšti, novatoriška ir įsimintina.

Švenčiant jubiliejų Vilniuje vyko įvairūs koncertai ir kiti šventiniai renginiai, o lietuviai pasirūpino miesto centro vizualiniu patrauklumu.

Latvijos gyventojų susidomėjimas pietine kaimyne taip pat prisideda prie aktyvesnės veiklos tose nedidelėse gyvenvietėse, kurios yra netoli Latvijos ir Lietuvos sienos.

Ryškus to pavyzdys - Pakruojo dvaras, kuriame jau daugelį metų žiemą vyksta Žibintų festivalis, o pavasarį ir vasarą - įvairūs kiti renginiai.

Verta paminėti ir netoliese esančią Žagarę, kurioje lietuviai kasmet liepos mėnesį rengia vyšnių festivalį.

Lietuvos kurortinis miestas Palanga, esantis maždaug už valandos kelio nuo Liepojos, taip pat labai populiarus tarp Latvijos gyventojų.

O latvių šiaurinė kaimynė Estija, kuri taip pat yra populiari Latvijos keliautojų kryptis, labiau nei Lietuva traukia gamtos turizmo mėgėjus.

Estai daugelyje vietų sistemingai gerino gamtos takus ir kūrė įvairius pėsčiųjų ir turistinius maršrutus.

Be Kuršių nerijos Lietuvoje, didžiausia Estijos sala Saremaa ir keletas kitų salų (Hiiumaa, Vormsi, Ruhnu, Kihnu, Muhu) tebėra populiari turistų klasika.

Be gamtos turizmo, Estijoje gerai išvystyta SPA centrų pasiūla, kuri traukia turistus ne tik vasarą, bet ir vėsesniais metų laikais.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder