Lenkijos ūkininkai pradeda protestus visoje šalyje, įskaitant pasienį su Lietuva

(1)

Lenkijos žemdirbiams trečiadienį pradedant savaitę truksiančius masinius protestus visoje šalyje, akcija vyks ir maždaug už 8 kilometrų nuo sienos su Lietuva.

Žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus antradienį BNS teigė, kad naujas protestas nėra nukreiptas prieš Lietuvą, o Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis sakė, jog kelyje gali būti apie 200 traktorių, tačiau juos bus galima apvažiuoti. 

Lietuvos policija antradienį pranešė, kad akcija dvi dienas vyks nepertraukiamai, o nuo kovo 22 iki 28 dienos – nuo 8 val. iki 20 val. Tuo metu pasienyje ties buvusiu Kalvarijos kontrolės punktu dirbs daugiau pareigūnų, kurie padės valdyti transporto srautus.

Lenkijos žiniasklaida skelbia, kad ūkininkų protestai planuojami daugiau kaip 500 vietų visoje šalyje. Anot portalo „TVN Warszawa“, ūkininkai protestuoja prieš Europos žaliąjį kursą bei pigesnės žemės ūkio ir maisto produkcijos importą iš trečiųjų šalių ir nesąžiningą konkurenciją su jų produkcija.

Kovo pradžioje Lenkijos ūkininkai šešias dienas protestavo pasienyje su Lietuva – kelyje buvo tikrinamos transporto priemonės, ūkininkai žiūrėjo, ką iš Lietuvos į Lenkiją veža vilkikai. Jie nuogąstavo, kad dalis Ukrainos grūdų iš Lietuvos vėl grįžta į Lenkiją, tačiau tokių atvejų jei nefiksavo.  

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder