Lietuvos bankas siūlys lengvinti būsto paskolų palūkanų pasirinkimą

Lietuvos bankas žada pasiūlyti priemonių dėl paskolų ir indėlių palūkanų

(1)

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus pirmadienį žada pateikti pasiūlymus, kaip spręsti problemą, kai šalies bankuose sparčiai auga paskolų palūkanos, tačiau indėlių palūkanos didinamos vangiai. 

G. Šimkus praėjusį penktadienį teigė, jog Lietuvoje vyraujantis skolinimasis būstui už kintamas palūkanas reikalauja išskirtinio dėmesio ir valstybės institucijų sprendimų, be to, kintamos palūkanos yra viena iš bankų pajamas ir pelną didinančių priežasčių. 

„Dėl itin didelio bankų sektoriaus likvidumo ir vyraujančių kintamų palūkanų paskolų portfelio, Europos Centriniam Bankui didinant pagrindines palūkanų normas, Lietuvoje paskolų palūkanos keičiasi greitai, o indėlių – lėtai. Tai lemia ir netikėtą grąžą bei išskirtinį didžiausių šalies bankų pelno augimą“, – teigia Lietuvos bankas. 

G. Šimkus Lietuvos banko atliktą situacijos vertinimą bei siūlomas priemones pirmadienį taip pat aptars su finansų ministre Gintare Skaiste. 

Ministrė praėjusią savaitę pareiškė, kad Lietuvoje būsto paskolų palūkanos santykinai didesnės nei kitose šalyse, nes beveik visi gyventojai renkasi kintamas palūkanas. Tuo metu Europos šalyse, pasak jos, 58 proc. žmonių renkasi fiksuotas palūkanas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder