Litras benzino gali kainuoti net 2 eurus (3)

Kylančios degalų kainos kelia vis daugiau nerimo vairuotojams. Nors dar neseniai įsipilti litrą benzino buvo galima tik už kiek daugiau nei eurą, šiais metais kainos gerokai šoktelėjo ir siekia 1,40 Eur ar netgi daugiau, - skelbia portalas LRT.lt

Neseniai vienos iš degalinių tinklų švieslentėje per klaidą pasirodžiusi 1,60 Eur kaina už litrą 95 benzino gerokai išgąsdino vairuotojus. Džiaugdamiesi, kad tai tik klaida, jie vis dėlto svarstė, kas iš tiesų laukia ateityje.

Degalų kainos Latvijoje kilo ištisus metus, o tam, didelę įtaką turėjo minimalaus darbo užmokesčio kilimas ir apskritai algų augimas šalyje.

Nepaisant to, jog kainos kyla, gyventojai dėl to pernelyg nesijaudina, o kai kurie didelių pokyčių nė neįžvelgia.

Estijoje situacija taip pat panaši – 95 benzino kainos svyruoja apie 1,47 Eur, dyzelino apie 1,25 Eur, o už dujų litrą tenka mokėti apie 0,70 Eur.

Kainų kilimas nuo metų pradžios fiksuojamas ir Lenkijoje.

Visus metus kylančios kainos dar labiau šoktelėjo vasaros pabaigoje, o didesnis dyzelino kainos augimas pastebėtas pirmą spalio savaitę.

Degalų kainos Vokietijoje pastarąjį pusmetį žymiai išaugo. Praėjusią žiemą, pačiame pandemijos įkarštyje, litras 95 benzino kainavo maždaug 1,30 Eur, tačiau šiomis dienomis kaina siekia 1,70 Eur.

Dyzelino litro kaina taip pat pakilo – pigiausiose degalinėse ji prasideda nuo 1,50 Eur.

Prognozuojama, kad išlaidos degalams augs ir ateityje. Kainų stebėjimo organizacijos ekspertai mano, kad jau po Naujųjų metų 95 benzino litro kaina pasieks 2 eurus – tiek dėl pabrangusios naftos, tiek dėl augančių mokesčių.

Raktažodžiai
Dar neaisku ar lt pasieks 2 eur. Gali būti taip kad opec susinks ir sakys didinam gavyba arba jav sakys pas mus saugyklos pilnos ir tada nafta birza visi puls pardavineti, kaina kris, nes atminkit visi gi elektrines masinas vis daugiau perka, elektra namus vis daugiau sildo ir t.t elektra manau tik brangs pastoviai...o be to europieciui moketi beveik 2eur uz kura yra nesunku...vazines daug ir toliau...
Del brangimo, 2021-10-18 07:04
Tai juk ir taip aisq jog pasaulio ekonomikos atsigavimo proga kainos kyla nes reikia susigrąžinti kas prarasta per beveik 2 metus kol ekonomika stagnacijoje buvo .
Saulius, 2021-10-15 18:33
DAR LT MAZAI MOKA UŽ MAŠINAS.UŽTAT BRANGIŲ PRISIPIRKĘ.EU DAUG REIKIA MOKĖTI UŽ ISLAIKYMĄ.OSAKO BLOGAI GYVENAM.CHA-CHA...
Tobula, 2021-10-15 14:45
Sidebar placeholder