KONVERSIJA. Montuojama scena. Neoficialiai jau prasideda „Klaipėdos energijos“ teritorijos konversija. Šį sezoną dalis jos bus pritaikyta koncertams ir kultūriniams renginiams, nes čia persikelia „Hofas“. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Maitinimo verslas: vieni - parsiduoda, kiti - investuoja

Artėjančiam vasaros sezonui intensyviai ruošiasi uostamiesčio maitinimo įstaigos. Joms vasara, kaip ir kurortuose, yra pagrindinis uždarbio metas. „Vakarų ekspreso“ kalbinti verslininkai tikino, kad kainų šiemet didinti neketina ir laukia gerų orų, nes nuo jų priklauso uždarbis.

UAB „Nesė“ vadovė Inga Česnakienė sako, kad artėjančio vasaros sezono laukiama optimistiškai ir kol kas galimos recesijos nuojautos nėra.

„Žmonės vis tiek atostogaus, lankysis kavinėse“, - sako I. Česnakienė.

Anot jos, prie „Pramogų banko“ tradiciškai planuojama įrengti dvi lauko terasas. Svarbiausia, kad būtų sutvarkytos senamiesčio gatvės.

„Pradžioje sakė, kad Teatro gatvę sutvarkys iki liepos, dabar jau ir mums sako, kad iki birželio. Darbai labai paspartėjo, dalį trinkelių sudėjo net nespėjome pastebėti, jau klijus į tarpus pila“, - teigiamus pokyčius I. Česnakienė sieja su naujuoju Klaipėdos meru Arvydu Vaitkumi.

Pats meras sako, kad po dalykiškų pokalbių su senamiesčio gatves tvarkančių rangovų atstovais pavyko sutarti, kad pagrindiniai senamiesčio gatvių tvarkymo darbai būtų paspartinti ir baigti iki vasaros sezono pradžios.

Terasų ardymui - ne

Taip pat A. Vaitkus žada ir daug maitinimo verslui naudingų miesto sprendimų. Vienas iš jų turėtų būti panaikinta prievolė ne sezono metu nugriausti lauko terasas.

Atsakingų Savivaldybės specialistų klausiau, tačiau niekas negalėjo pasakyti, kodėl terasas sezonui pasibaigus reikia išmontuoti“, - sako A. Vaitkus.

Jis įsitikinęs, kad tokia tvarka yra nereikalingas lėšų švaistymas. Kai kurioms terasoms įrengti maitinimo įstaigų savininkai išleidžia dešimtis tūkstančių eurų. Jas ardant ir vėl iš naujo montuojant yra gadinamos konstrukcijos, patiriami nuostoliai.

Atrodo, kad jau pasibaigus šiam sezonui terasų Klaipėdoje veikiančios maitinimo įmonės išmontuoti nebeprivalės.

Nauja erdvė

„Memelio mieste“ trejus metus gyvavusi kultūrinė erdvė „Hofas“ šį sezoną keliasi į naują vietą.

Gyvi muzikiniai pasirodymai, kinas, teatro pasirodymai, performansai, parodos, gatvės menas nuo šiol kvies į „Klaipėdos energijos“ katilinės teritoriją prie Danės upės.

„Po užsitęsusių derybų ir biurokratinių niuansų, džiaugiamės, kad pavyko įtikinti įmonės vadovybę perkelti “Hofą„ į nenaudojamą jų teritorijos dalį ir atverti naują erdvę Klaipėdos miesto bendruomenei bei miesto svečiams“, - sako „Hofo“ bendraturtis Domas Staniulis.

Anot jo, prasidėjus „Memelio miesto“ plėtros darbams buvo pradėta ieškoti naujos vietos, kurioje tęstų savo veiklą. Nuomos sutartis su „Klaipėdos energija“ buvo pasirašyta prieš nepilnas dvi savaites, todėl dabar vyksta intensyvūs darbai, kad jau birželį būtų galima pradėti veiklą.

„Savo vizijos nekeičiame - toliau sieksime būti patraukliausia kultūrine erdve Lietuvos pajūryje ir palaikyti Klaipėdos miesto kultūrinę dermę. Šį sezoną planuojame per 40 renginių. “Hofas„ - šeimos verslas, todėl šią vietą kuriame kaip savo namus“, - sako D. Staniulis.

„Memelio mieste“ ir toliau lankytojų laukia Pub'as „Herkus Kantas“.

Jo savininkas Kipras Paldauskas sako, kad nepaisant „Memelio miesto“ plėtros baras veiks visą šį sezoną. Taip pat su teritorijos savininkais jau sutarta, kad kitąmet „Herkus Kantas“ kelsis į kitas patalpas „Memelio mieste“.

„Kad taip bus, žinojome dar prieš pradėdami čia dirbti“, - sakė K. Paldauskas.

SENAMIESTIS. Senamiesčio maitinimo įstaigų atstovai laukia, kuomet bus baigti gatvių tvarkymo darbai. Meras Arvydas Vaitkus sako, kad su rangovais pavyko susitarti, jog pagrindiniai darbai būtų atlikti iki sezono pradžios. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

SENAMIESTIS. Senamiesčio maitinimo įstaigų atstovai laukia, kuomet bus baigti gatvių tvarkymo darbai. Meras Arvydas Vaitkus sako, kad su rangovais pavyko susitarti, jog pagrindiniai darbai būtų atlikti iki sezono pradžios. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

SENAMIESTIS. Senamiesčio maitinimo įstaigų atstovai laukia, kuomet bus baigti gatvių tvarkymo darbai. Meras Arvydas Vaitkus sako, kad su rangovais pavyko susitarti, jog pagrindiniai darbai būtų atlikti iki sezono pradžios. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Kainos nekils

Kelias maitinimo įstaigas („Garažas“, „VinVino“, „Klubas 26“) Klaipėdoje valdantis Žilvinas Skečionis „Vakarų ekspresui“ sakė, kad ekonominės krizės požymiai jau jaučiami.

„Žmonės tikrai mažiau išleidžia pinigų. Kainų kelti neketiname, nes bijome atbaidyti. Jos bus tokios pat kaip ir pernai. Ir taip sakoma, kad barai Lietuvoje vieni brangiausių Europoje, tačiau savikaina yra didelė“, - sako Ž. Skečionis.

Anot jo, Klaipėdoje barų sezonas labai priklauso nuo oro. Žmonės labiau linkę leisti lauką lauko terasose. Jis prisimena praėjusius metus, kai vasaros pradžia buvo šalta. Vėliau - lietinga. Dėl to sezonas maitinimo įstaigoms nebuvo palankus.

„Lauko terasos prie “VinVino„ šiemet neardėme, gavome baudą. Kitą sezoną esame pasirengę mokėti už visus metus“, - sako Ž. Skečionis.

Jis pastebi, kad pagal galiojančią tvarką mieste privalu išardyti lauko terasas, kurios trukdo komunalininkams žiemą valyti sniegą. Nemaža dalis lauko terasų Klaipėdoje žiemą ir dabar nėra išmontuojama.

Ž. Skečionis sako, kad šiemet, palyginus su praėjusiais metais, daug lengviau vysta sezoninių darbuotojų atranka. Kandidatų daugiau nei praėjusiais metais, juos lengviau pasirinkti, nors patikimų darbuotojų visada trūksta.

„Pernai taip pat suformavome kolektyvus, bet vėliau. Kandidatų antplūdis buvo tik pasibaigus vasaros egzaminams“, - prisimena verslininkas.

Papildomos terasos

„Victoria Hotel Klaipėda“ maitinimo įstaigoms vadovaujantis Audrius Beliauskas sako, kad jei pavyks gauti leidimus, planuojama šalia „Balto žirgo“ restorano ir „Corner“ restobaro įrengti ir lauko terasas.

„Tačiau didžiausias dėmesys bus skirtas “Sky„ barui ir terasai“, - sako A. Beliauskas.

Anot jo, vietų Klaipėdoje, kur terasa yra ne pirmame aukšte, tikrai nėra daug. Tik praėjusias metais atidarytas baras buvo labai populiarus.

„Sky“ terasoje įrengsime šildytuvus, jaukumo suteiks ir gyvi augalai", - planais dalinasi A. Beliauskas.

Anot jo, nors pakilo alkoholio akcizai, tačiau kainų didinti neplanuojama, jos ir taip „palyginti buvo nemažos“.

Lankytojų lauko terasose jau laukia ir restoranas „Meridianas“.

„Sezoną tradiciškai pasitinkame su nauju meniu, oficialiai sezoną atidarome jau tradicine “Meridiano„ burių pakėlimo ceremonija, kurios datą paskelbsime netrukus“, - sako „Meridiano“ atstovas Gediminas Gudavičius.

Anot jo, jau ir dabar, esant šiltesniam orui, lankytojai noriai lankosi restorano terasose. Jau nuo gegužės 1 d. „Meridianas“ pradėjo dirbti vasaros sezono grafiku ir yra atviras bei lankytojų laukia kiekvieną dieną.

„Darbo dienomis, nuo 11 iki 15 val., ir vasarą išlieka dienos pietūs“, - nuolatiniams klientas primena G. Gudavičius.

Anot jo, šiemet „Meridiano“ lankytojų lauks ir daugiau naujovių, kurių dar nenorima įvardinti.

Parduoda verslus

Šiuo metu Klaipėdoje yra nemažai ir parduodamų maitinimo verslų. Oficialiai parduodama Klaipėdos „Subway“ greito maisto užkandinė.

Skelbiama, kad nuo 2016 metų veikiantis verslas yra pelningas.

Maitinimo įstaigos atstovė „Vakarų ekspresui“ sakė, kad verslas yra parduodamas dėl didelio užimtumo ir siekio susikoncentruoti ties kitais valdomais verslais. Tas pats savininkas parduoda ir sušių užkandinę Liepų gatvėje esančiame prekybos centre.

Tarp verslo pardavimo skelbimų yra „Black pepper“ greito maisto užkandinė Taikos pr.

Klaipėdiečiai pastebėjo, kad nebeveikia ir kavinė Herkaus Manto g. 1 pastate, kur ilgus metus buvo gerai žinoma picerija „Bambola“.

Paskutinius dvejus metus patalpas nuomavęsi verslininkai, „Vakarų ekspreso“ duomenimis, veiklą nutraukė dėl finansinių sunkumų.

Šiuo metu patalpų savininkai ieško naujų nuomininkų. Derybos užtruko, nes siekiama surasti ilgalaikius partnerius, kurie galėtų įsipareigoti 5-10 metų laikotarpiui.

Dar praėjusiais metais savo veiklą nutraukė klubas „Raketa“, buvęs Klaipėdos „Kultūros fabrike“.

Šio metu, „Vakarų ekspreso“ duomenimis, Klaipėdos savivaldybė yra paskelbusi šių patalpų nuomos konkursą. Labai realu, kad jau šiam sezonui „Kultūros fabrike“ gali atsirasti nauja maitinimo įstaiga.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder