„Marina Nida“: buvusi pramoninė teritorija virs kurorto traukos centru (2)

Jau šių metų rudenį turėtų prasidėti buvusio Neringos žuvininkystės ūkio gamybinių pastatų komplekso rekonstrukcija. Per 3 metus planuojama įgyvendinti šiuolaikiško viešbučio, paslaugų ir komercinių patalpų projektą „Marina Nida“.

Projektą vystančios UAB „Kenova Group“ atstovas Norbertas Faktorovičius „Vakarų ekspresui“ sakė, kad įgyvendinant projektą taip pat bus sutvarkyta ir įveiklinta aplinkinė teritorija. Sovietmečiu pramoninės paskirties statiniais užstatyta centrinė kurorto dalis bus transformuota atsižvelgiant į visas vertingąsias Neringos savybes.

Ši vieta taps patrauklia rekreacine erdve kurorto svečiams bei gyventojams, vienu iš pagrindinių traukos taškų. Po kompleksu bus įrengta požeminė automobilių parkavimo aikštelė.

Milijoninės investicijos

„Neringos savivaldybė pritarė viešbučio ir skvero projektiniams pasiūlymams, iki šių metų vasaros tikimės gauti statybos leidimus“, - atskleidžia planus N. Faktorovičius.

Anot jo, statybas planuojama pradėti šį rudenį, o pirmuosius svečius „Marina Nida“ priims po trejų metų.

Bendros investicijos sieks apie 35 mln. eurų, projektą vysto UAB „Marina Nida“ ir UAB „KNV 10“.

Komplekse įsikursiančiame viešbutyje suprojektuoti 46 kambariai, dauguma jų pritaikyti šeimoms ar didesnėms kompanijoms, trumpalaikiam ir ilgalaikiam poilsiui.

 

„Viešbutyje vienu metu galės apsistoti daugiau kaip 200 žmonių“, - sako N. Faktorovičius.

Anot jo, anksčiau buvo planuojama, kad šioje vietoje įsikurs „Radisson“ tinklo viešbutis. Tačiau dabar jis projekte nebedalyvauja.

„Šiuo metu kalbamės su galimais viešbučio operatoriais“, - sako „Kenova Group“ atstovas.

Po rekonstrukcijos „Marina Nida“ antžeminės pastatų dalies plotas sieks apie 6 255 kv. m, požeminės - 2 580 kv. m.

Pastatų kompleksą su miesto aikšte jungs pėsčiųjų pasažas, kuriame numatytos patalpos restoranams, kavinėms ir parduotuvėlėms.

Išskirtinė vieta

„Tikimasi pritraukti Vakarų Lietuvos regiono ūkininkų gėrybių, išskirtinių maisto produktų ir gėrimų, suvenyrų ir aprangos pardavėjus“, - viziją atskleidžia N. Faktorovičius.

Be to, planuojama, kad „Marina Nida“ komplekse bus įrengta sporto salė, teikiamos sveikatinimo ir medicininės priežiūros paslaugos.

Neringos meras Darius Jasaitis sako, jog itin svarbu tai, kad visa teritorija taps atvira visuomenei. Kartu bus sprendžiamas ir Nidai aktualus automobilių parkavimo klausimas.

„Tai tikrai labai lauktas projektas, kuris iš esmės pakeis Nidos centrinės dalies vaizdą. Kartu bus rekonstruotas ir senasis pramoginių laivų uostelis“, - sako D. Jasaitis.

Anot jo, „Marina Nida“ planuojamas sporto klubas bus pirmasis mieste, o tokios paslaugos poreikis kurorte yra didelis

Uostelio vizija

Pasak N. Faktorovičiaus, krantinės šalia komplekso ir senojo uostelio projektas rengiamas atskirai. Tačiau kartu su „Marina Nida“ projektu yra pristatoma ir šios krantinės vizija.

„Uostelio teritoriją matome kaip organišką visos pėsčiųjų promenados palei marias dalį“, - sako investuotojų atstovas.

Anot N. Faktorovičiaus, iš miesto pusės šalia komplekso bus suformuotas jaukus, vingiuotų takelių skveras, apsodintas Neringai būdingais augalais.

Čia taip pat bus įrengtos lauko meno galerijos su nuolatinėmis ir keičiamomis ekspozicijomis.

„Šiuo metu planuojami apšvietimo sprendimai, kurie išryškins skvero estetiką tamsiuoju paros metu. Greta bus du lauko amfiteatrai - planuojama, kad čia galėtų vykti kameriniai koncertai, meno renginiai, o iš jų atsivers vaizdai į Kuršių marias ir Parnidžio kopą“, - vaizdžiai planus apibūdina N. Faktorovičius.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder