„Memelio miestas“ jau dairosi statybininkų

(6)

Pats ambicingiausias Klaipėdos miesto NT projektas „Memelio miestas“ jau dairosi būsimų statybininkų. Planuojama, kad bus paskelbtas bendras rangovo konkursas statyti biurų pastatą ir pirmąjį gyvenamąjį namą.

Projekto vystytojų nestabdo galimos ekonomikos recesijos grėsmė ir vėstanti NT rinka. Nors planus anksčiau pradėti statybas šiek tiek ir pakoregavo užtrukęs dokumentų derinimas.

Vienas iš „Memelio miesto“ projektą vystančios „Stemma Group“ vadovų Nerijus Tilindis „Vakarų ekspresui“ sakė, kad priimtas sprendimas kartu vystyti du pirmuosius projekto etapus.

„Šie du etapai yra susiję bendru parkingu, kita infrastruktūra“, - sprendimą paaiškina N. Tilindis.

Anot jo, leidimas statyti biurų pastatą jau yra gautas, šiemet tikimasi gauti ir leidimą statyti pirmąjį gyvenamąjį namą.

„Bendrą rangos darbų konkursą ketiname paskelbti maždaug per du mėnesius“, - planus atskleidžia N. Tilindis.

Ar šis laikotarpis yra tinkamas metas projekto pradžiai?

„Niekada nėra geriausio laiko“, - šypsosi N. Tilindis.

Moderniausias biuras

„Memelio miesto“ suplanuotas biurų pastatas būtų moderniausias Klaipėdoje.

Jis suprojektuojamas taip, kad atitiktų tarptautinius darnaus pastato BREEAM sertifikavimo standartus.

Numatoma statyti 6 aukštų komercinį pastatą su požemine dalimi. Antžeminės dalies plotas sieks apie 11 000 kvadratinių metrų, požeminės dalies - beveik 5 000 kvadratinių metrų.

Pastatą projektavo konkursą laimėjusios įmonės UAB AEXN ir UAB „City Projects“.

Šimtas butų

Pagal Vilniaus architektų „City projects“ ir „Arches“ parengtą projektą „Memelio mieste“ planuojama statyti naują gyvenamosios paskirties pastatą, kurio antžeminės dalies plotas bus apie 8 500 kvadratinių metrų, o požeminės dalies (parkingo) - 5 000 kvadratinių metrų.

Požeminėje stovėjimo aikštelėje numatytos 136 vietos automobiliams.

Pastatas - 5-6 aukštų. Jame suplanuoti 105 nauji butai, kurių plotas nuo 50 iki 100 kvadratinių metrų. Taip pat pirmuosiuose aukštuose bus įrengta keliolika atskirų komercinių patalpų.

Nors pastatas suprojektuotas kaip vienas statinys, tačiau stilistiškai jis atrodys kaip septyni atskiri pastatai.

Pastato projektuotojai laimėjo „Memelio miesto“ vystytojų paskelbtą architektūrinį konkursą. Projektas, pavadintas „Hanza“, komisijos buvo pripažintas geriausiu tarp 13 konkursui pateiktų darbų.

Tvarkys sankryžą

Atskirai šiuo metu yra rengiamas šalia „Memelio miesto“ esančios dalies - Naujosios Uosto gatvės sankryžos su Danės gatve - rekonstrukcijos projektas.

Jis išskirtas atskirai, nes tai miesto turtas, tačiau jį įgyvendins „Stemma Group“.

„Planuojama atnaujinti gatvės važiuojamąją dalį, įrengti posūkį į požeminę automobilių aikštelę, sutvarkyti šaligatvius, įrengti dviračių taką, išliks ir atnaujinta maršrutinio transporto sustojimo aikštelė“, - vardija būsimus darbus N. Tilindis.

Biurų pastatas ir pirmasis gyvenamasis namas užims tik penktadalį visos „Memelio miesto“ teritorijos, kurios bendras plotas 5 ha.

Dar prieš porą metų buvo planuojama, kad investicijos į „Memelio miesto“ projektą sieks 100 milijonų eurų.

Tačiau akivaizdu, kad pastaruoju metu, infliacijos rodikliui Lietuvoje viršijus 20 procentų lygį, lėšų poreikis projektui ženkliai išaugo.

Tikslesnės investicijų sumos paaiškės rangos darbų konkursų metu.

Didelės investicijos

„Stemma group“, kurios įkūrėjas yra Klaipėdos garbės pilietis Martinas Gusiatinas, - viena didžiausių uostamiesčio verslo grupių.

Ji Klaipėdoje taip pat vysto nekilnojamojo turto projektą Šilutės pl. 103 (buvusi AB „Klaipėdos kranai“ teritorija), sandėliavimo ir gamybinių patalpų kompleksą Šilutė pl. 101 ir kitus objektus.

Taip pat grupė valdo keturis vėjo jėgainių parkus Lietuvoje, kurių bendras galingumas siekia 73,5 MW.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder