čiuožykla

Nacionalinis stadionas – ne vienintelis nenusisekęs Vilniaus projektas: stovi ir neveikianti čiuožykla

(2)

Atrodo, kad Vilnių tarsi persekioja koks prakeiksmas, neleidžiantis sėkmingai džiaugtis sporto objektais. Visos Lietuvos aistras šiomis dienomis kaitina niekaip jau kelis dešimtmečius nepastatomas nacionalinis stadionas, kurio perspektyvos net ir Arvydui Avuliui metus gelbėjimosi ratą atrodo labai miglotos, tačiau sostinė turi ir kitą, mažesnį, sporto objektą, kuriam taip pat nesišypso sėkmė.
 

Viename iš Vilniaus mikrorajonų jau keletą savaičių pūpso ledo čiuožykla, kuri taip ir nepradeda veikti. Atrodo, kad ir nepradės – per šilta žiema. Pastaroji čiuožykla taip pat pareikalavo pinigų – nors sumos gerokai mažesnės, nei tos, kurios sukasi apie nacionalinį stadioną, visgi vilniečių pinigai vėl buvo išleisti vėjais.

Pašilaičiuose, Žemynos progimnazijos stadione jau kuris laikas galima išvysti neįprastą Lietuvos gatvėse objektą – čia įrengta ledo čiuožykla, kuria teoriškai turėtų naudotis visi norintys. Teoriškai, nes pastaroji čiuožykla jau keletą savaičių stovi tuščia, o ant jos kabo užrašai, kad pastaroji dar neįrengta ir neparuošta.

Pasiteiravus Vilniaus savivaldybėje paaiškėjo, kad situacija – gan standartiška: gerais norais kelias į pragarą vedinas.

„Tai pilotinė „Active Vilnius“ iniciatyva. Šalia Žemynos progimnazijos buvo bandoma įrengti natūralaus ledo čiuožyklą, tačiau prasidėjus itin permainingiems orams tinkamas ledas nesusiformuoja – tokioje čiuožykloje nenaudojama šaldymo įranga, todėl ja naudotis bus galima tik smarkiau paspaudus ir nusistovėjus šalčiams“, – atsakė savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas.

Tikėtina, kad mintis įkurti ledo čiuožyklą kilo, kai Lietuvoje siautėjo šalčiai, termometrų stulpeliai rodė ir žemiau 20 laipsnių šalčio. Tačiau pastarosiomis dienomis – pliusinė temperatūra, o žiema jau eina link pabaigos.

Visa laimė, kad valdininkų entuziazmas vilniečiams daug nekainavo. Pasak savivaldybės atstovo, natūralaus ledo čiuožyklos įrengimo kaštai yra apie 1,5 tūkst. eurų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder