Naujasis „iPhone"

Naujasis „iPhone“ – pirmas „Apple“ telefonas su universaliu laidu, jis tiks krauti ir kitų gamintojų išmaniuosius įrenginius

Naujausias „iPhone“ turės universalią USB-C įkrovimo jungtį, kuri pakeis iki šiol Apple“ telefonuose naudojamą „Lightning“ kabelį.

Pakeitimų tikimasi naujuose „iPhone 15“ ir „iPhone 15 Pro“ telefonuose, kurie netrukus bus pristatyti kasmetiniame technologijų bendrovės „Apple“ rudens renginyje.

Naujų „Apple“ produktų pristatymas planuojamas jau kitą savaitę – rugsėjo 12 d.

Vienintelis toks rinkoje

Šiuo metu visi „iPhone“ telefonai, skirtingai nei „Apple“ konkurentai, pavyzdžiui, technologijų milžinė „Samsung“, naudoja patentuotą „Lightning“ jungtį.

Dar pernai įsigaliojęs Europos Sąjungos (ES) įstatymas nustatė, kad visi ES parduodami telefonai iki 2024 m. gruodžio mėn. privalės turėti universalią įkrovimo jungtį, kad vartotojams nereikėtų naudoti skirtingų laidų įvairių gamintojų įrenginiams.

Dauguma naujų „Apple“ produktų, tokių kaip naujausi „iPad“ planšetės bei „Mac“ nešiojamieji kompiuteriai jau naudoja USB-C jungtį.

Be to, daugelis elektronikos prekių gamintojų, pavyzdžiui, „Amazon“, gamina adapterius, turinčius „Lightning“ ir USB-C įvestis.

Rinkos ekspertai sutaria, kad „iPhone 14“ yra paskutinis „Apple“ telefonas, kuris kraunamas tik „Lightning“ jungtimi.

Oficialiose „Apple“ parduotuvėse Lietuvoje patentuotas „Lightning“ laidas su USB jungtimi kainuoja nuo 25 eurų, kitų gamintojų – nuo 10 iki 20 eurų.

Naujausias „iPhone“ telefonas su universalia jungtimi žymi originalaus „Apple“ laido pabaigos pradžią.

Dabar vartotojai galės vienu laidu krauti „iPad“, „Mac“ ir „iPhone“, o duomenis – siųsti greičiau.

Pagal ES teisę USB-C įkroviklis privalo būti naudojamas mažuose ir vidutinio dydžio nešiojamuose elektronikos įrenginiuose.

Tai mobilieji telefonai, planšetės, elektroninės skaityklės, pelės ir klaviatūros, GPS įrenginiai, ausinės, skaitmeniniai fotoaparatai, delninės vaizdo žaidimų konsolės, nešiojamieji garsiakalbiai.

Bet kuris iš jų, įkraunamas laidiniu kabeliu, privalės turėti USB-C prievadą, neatsižvelgiant, kas gamina įrenginį.

Priešinosi, bet nusileido

Alfa.lt primena, kad Europos Parlamentas (EP) 2022 m. priėmė istorinį sprendimą, kad visi elektroniniai prietaisai, parduodami Europoje, privalės turėti vieną universalią įkrovimo jungtį.

Vėliau nustatyta , kad universalius telefonų įkroviklius gamintojai turės įrengti iki 2024 m. gruodžio 28 d.

Po šios datos telefonai su kitokiais įkrovikliais į rinką nepateks.

„Apple“ yra didžiausias gamintojas, naudojantis nuosavą įkrovimo prievadą kai kuriems produktams. Pavyzdžiui, „iPhone“ serija naudoja nuosavą „Lightning“ jungtį.

Anksčiau „Apple“ prieštaravo numatomiems ribojimams, kadangi tai, anot kompanijos, slopina naujoves, o ne jas skatina. Kompanija tikino, kad tai pakenks vartotojams Europoje ir visame pasaulyje.

Tačiau EP paskelbus apie sprendimą įvesti universalų įkroviklį, bendrovės rinkodaros vadovas Gregas Joswiakas pripažino, kad „Apple“ keis įrenginių jungtis, nes neturi kito pasirinkimo.

Rinkos ekspertai svarstė, kad pirmasis naująją jungtį turės jau „iPhone 15“, kurį tikėtasi išleisi 2023 m. rugsėjį, arba vėlesnis 2024 m. rugsėjį išeisiantis modelis.

Mažesnė ir galingesnė USB-C tipo jungties lizdai ir kištukai yra mažesni už kai kurių senesnių įrenginių, todėl jie lengviau pritaikomi ne tik stacionariuose įrenginiuose, tačiau ir nešiojamuose kompiuteriuose, planšetėse, ausinėse ir išmaniuosiuose telefonuose.

Telekomunikacijų specialistas Martynas Vrubliauskas teigia, kad nauja jungtis, nors yra mažesnė, palaiko keliasdešimt kartų didesnį failų perdavimo ir užkrovimo greitį nei senesnės standartinės jungtys.

Būtent dėl to ji gali perduoti ir vaizdą. Taip pat ši jungtis sukurta taip, kad galėtų abejomis kryptimis perduoti didelį duomenų srautą ir elektros energiją.

USB-C jungtis palaiko reikšmingai didesnę įkrovimo galią nei ankstesnės „Lightning“ ir „Micro USB“ jungtys“.

Organizatorių nuotr.

USB-C jungtis palaiko keliasdešimt kartų didesnį failų perdavimo ir užkrovimo greitį nei kitos jungtys. Unsplash

Patogesnis ir padės taupyti

Sprendimu atsisakyti skirtingų įkroviklio tipų, siekiama mažinti ir išmetamų atliekų kiekį.

Statistinis europietis anksčiau namie turėjo bent tris įkroviklius, tačiau Europos Komisijos užsakytoje apklausoje 38 proc. vartotojų teigė dažnai negalintys pasikrauti telefono, nes neranda tinkamo įkroviklio.

Pavyzdžiui, biuruose dirbantys darbuotojai, turintys skirtingų gamintojų telefonus, dažnai klausia kolegų, ar neturi tinkamo laido jų įrenginiui parkauti.

Skaičiuojama, kad vienodo universalaus laido įvairiuose įrenginiuose naudojimas ES leis vartotojams kasmet sutaupyti iki 250 mln. Eur ir sumažins 11 tūkst. tonų atliekų per metus.

Keičiant išmanųjį įrenginį, vartotojams nebereikės pirkti naujo įkroviklio, kadangi bus galima naudoti vieną įkroviklį visiems prietaisams.

Parengė Arvydas Jockus

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder