Naujasis VMG pramonės parkas bus ne tik inovatyvus, bet ir gražus

(1)

Simbolinės kapsulės įkasimu Klaipėdos rajone ketvirtadienį pažymėta moderniausio Baltijos šalyse pramonės inovacijų parko „VMG Technics R&D Park“ statybų pradžia.

Simboliniame renginyje VMG grupės savininkas Sigitas Paulauskas sakė, kad jaunoji naujojo pramonės komplekso vadovų komanda galėjo pasirinkti būsimo fabriko architektūrinį sprendimą.

„Pasirinko gražiausią, bet ne pigiausią. Ne kokį pastatą po velėna“, - geros nuotaikos renginyje nestokojo S. Paulauskas.

Jam antrino ir VMG grupės generalinis direktorius Egidijus Mockus. Jis akcentavo, kad vaizdas važiuojant autostrada į Klaipėdą, pastačius naują VMG pramonės parką, bus daug gražesnis, nei vaizdai matomi važiuojant autostrada pro Kauną.
 

VMG gupės vadovai akcentavo, kad jų įmonėje kuriamos inovacijos jau nebetilpo garaže, kaip Steve Jobs kompiuteris, todėl nuspręsta vystyti projektą, į kurį planuojama investuoti 30 milijonų eurų.

„Galėjome statybas pradėti anksčiau, būtume sutaupę trečdalį pinigų“, - juokaudamas į augančias paslaugų ir medžiagų kainas dėmesį atkreipė E. Mockus.

Naujos darbo vietos

Šiame parke bus kuriami ir diegiami automatizavimo bei robotizavimo sprendimai, prisidėsiantys prie šalies pramonės technologinio konkurencingumo. Projektą vystanti tarptautinė investicinė VMG grupė jį užbaigti ketina jau kitąmet.

„VMG Technics R&D Park“ parkas pradėtas statyti Klaipėdos rajone, Dirvupių kaime, greta automagistralės Vilnius-Klaipėda. VMG grupė sukurs apie 150 naujų aukštos pridėtinės vertės darbo vietų. Iš viso komplekse dirbs apie 350 žmonių, nes dalis persikels iš kitų VMG padalinių.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija rugpjūtį šiam parkui suteikė stambaus investicinio ir valstybei svarbaus projekto statusą.

Valdžios dėmesys

Klaipėdos savivaldybės mero Vytauto Grubliausko teigimu, buvusio aerouosto teritorijoje statomas pramonės inovacijų parkas taps simboliniais vartais į miestą, o investicijos bus reikšmingos uostamiesčiui ir visam Klaipėdos regionui.

„Tai – ne tik darbo vietos, ne tik pačios pažangiausios technologijos, bet ir įspūdinga išskirtinė galimybė jauniems ir naujiems talentams, jų gebėjimams ir vizijoms tapti realybe čia ir dabar.

Simboliška, kad pakilimo takas veržliems ir ambicingiems Lietuvos ir Klaipėdos ateities kūrėjams ir bus tikrajame buvusios aviaeskadrilės pakilimo take – teįkvepia visus juos ši prasminga ir dinamiška simbolika“, – sako V. Grubliauskas.

Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas teigia, kad šio parko atsiradimas duos daug naudos rajonui.

„Tai ne tik investicijos ir darbo vietos, bet ir naujų specialistų ruošimas, kuris yra labai svarbus, siekiant, kad rinkoje atsirastų kuo daugiau aukštos kvalifikacijos darbuotojų.  Tai puikus socialiai atsakingo verslo pavyzdys ir džiugu, jog toks verslas kuriasi būtent Klaipėdos rajone“ – sako B. Markauskas.  

Kurs išmaniąsias pramonės technologijas

Pasak S. Paulausko, modernus „VMG Technics R&D Park“ parkas suvienys ekspertus ir mokslininkus, orientuotus į 4-osios kartos technologinę revoliuciją bei prisidės prie pramonės ir šalies konkurencingumo didinimo.

„Sėkmingai įgyvendinus šį projektą Klaipėda turėtų virsti tarptautiniu pramonės inovacijų centru. Darni inovacijų ekosistema, ugdomi talentai ir išmaniausios pramonės technologijos, kurios bus kuriamos čia,  prisidės prie Lietuvos ekonomikos augimo“, – teigia S. Paulauskas. 

Parke bus gaminami pramonei skirti standartiniai ir nestandartiniai automatinių sistemų gaminiai, metalo konstrukcijos, vykdoma pramoninių robotizacijos sprendimų integracija į gamybai skirtus technologinius įrenginius.

S. Paulausko teigimu, diegiami inovatyvūs technologiniai sprendimai užtikrins, kad „VMG Technics R&D Park“  parke vykdoma veikla būtų draugiška aplinkai.

Pramonės inovacijų parko statinių plotas sieks 17.580 kv. metrų, iš kurių 15.560 kv. metrų sudarys gamybinės – sandėliavimo patalpos, 3.736 kv. metrų – administracinės patalpos ir 1.684 kv. metrų – techninės, administracinės patalpos. Bendras parko plotas sieks beveik 21.000 kv. metrų.

Ugdys talentus

Parke taip pat bus įkurta 400 kv. metrų mokymo erdvė, kurioje veiks pažangi pramonės inovacijų laboratorija. Joje, bendradarbiaujant su šalies aukštojo ir profesinio mokymo įstaigomis, bus ugdomi nauji specialistai.

„Tikime, kad šiame parke suvieniję ekspertus ir mokslininkus bei nuolat ugdydami naujus talentus sulauksime naujų išradimų, kurie garsins Lietuvą pasaulyje ir prisidės prie pramonės pažangos“, – sako S. Paulauskas. 

„VMG Technics R&D Park“ parką plėtojanti VMG grupė yra tarptautinė investicinė kompanija, vienijanti 25 įmones, kuriose dirba daugiau nei 5 tūkst. darbuotojų.

Kompanija Baltijos šalyse, Baltarusijoje, Lenkijoje ir kitose Europos Sąjungos šalyse investuoja į medienos perdirbimą ir tvarių medienos gaminių gamybą, atsinaujinančią energetiką, ekologiškus pakavimo sprendimus, pramonės inovacijų ir technologijų vystymą, inžinerinių medienos konstrukcijų gamybą bei efektyvų infrastruktūros ir pramoninio nekilnojamojo turto valdymą.

„Jau šiandien visus kviečiu čia susirinkti lygiai po metų tuo pačiu metu, kai atidarysime šį pramonės parką ir kartu minėsime dvidešimtąsias VMG grupės metines“, - simbolinės kapsulės įkasimo renginio metu susirinkusius svečius pakvietė S. Paulauskas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder