Nausėda su ūkininkais, pramonės ir prekybos atstovais aptars situaciją pieno sektoriuje

Nausėda su ūkininkais, pramonės ir prekybos atstovais aptars situaciją pieno sektoriuje

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį susitinka su žemės ūkio, maisto pramonės ir prekybos atstovais aptars situaciją pieno sektoriuje.

„Prezidentas su žemės ūkio, maisto pramonės ir prekybos atstovais aptars sudėtingą situaciją Lietuvos pieno sektoriuje“, – BNS sakė prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis.

Šiemet smarkiai kritus pieno supirkimo kainoms, ūkininkai baiminasi bankrotų bei prašo skubios valstybės paramos. Jų teigimu, nuostoliams dėl kritusių pieno kainų padengti reikėtų 40 mln. eurų.

Tuo metu perdirbėjai tikina, kad dabar visiems sunkus laikas, o pieno supirkimo kainos vėl augs, kai tą leis rinkos sąlygos.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas anksčiau vasarį kreipėsi į Europos Komisiją (EK) dėl skubios pagalbos priemonių, tačiau jis taip pat neatmetė ir to, kad EK gali neleisti Lietuvai taikyti pagalbos priemonių pieno gamintojams.  

Vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina sausį mažėjo trečią mėnesį iš eilės – ji siekė 443,8 euro už toną ir buvo 12,9 proc. mažesnė nei gruodį, bet 0,6 proc. didesnė nei pernai sausį. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder