Opozicija Seimo pirmininkei žada įteikti interpeliaciją Navickui

Navickas Briuselyje prašys paramos pieno gamintojams

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pirmadienį vyksta į Briuselį, kur ketina susitikti su žemės ūkio komisaru Januszu Wojciechowskiu (Janušu Voicechovskiu) ir prašyti paramos krizę išgyvenantiems pieno gamintojams.

„Ministras Kęstutis Navickas prašys suteikti išskirtinę finansinę paramą pieno gamintojams iš Europos Sąjungos Žemės ūkio sektoriaus krizių rezervo“, – BNS informavo ministerija.

K. Navickas Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje. 

Ministerija praėjusią savaitė pasiūlė pieno gamintojams iš valstybės biudžeto skirti 8 mln. eurų paramos už laikomas karves. Tačiau K. Navickas teigė, kad ši parama radikaliai situacijos nepakeis, tikimasi, kad klausimas bus išspręstas susitikime su komisaru.

K. Navickas yra sakęs, kad susitikime su komisaru turėtų dalyvauti ir Latvijos žemės ūkio ministras.

J. Wojciechowskis jau anksčiau ministrui pranešė, kad pieno supirkimo kainos augo dvejus metus, jos ES, taip pat ir Lietuvoje buvo pakilusios iki rekordinio lygio, o dabartiniai pokyčiai nėra „rimtas rinkos disbalansas“.

ES taryboje ministrai tarsis dėl bendros žuvininkystės politikos, veiksmų plano, siekiant apsaugoti ir atkurti jūrų ekosistemas. Taip pat bus kalbama apie rinkos padėtį invazijos į Ukrainą kontekste, planuojama aptaris ir su prekyba susijusius žemės ūkio klausimus. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder