Opozicija Seimo pirmininkei žada įteikti interpeliaciją Navickui

Navickas su ūkininkais, perdirbėjais ir prekybininkais aptars pieno sektoriaus padėtį

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas penktadienį susitinka su pieno gamintojų, perdirbėjų, prekybos įmonių, Konkurencijos tarybos ir Vyriausybės atstovais aptarti situaciją pieno rinkoje.

K. Navickas yra sakęs, kad  smarkiai kritus pieno supirkimo kainoms didžiausias smūgis tenka silpniausiems gamintojams, tačiau našta turi dalintis ir perdirbėjai. 

Anot ministro, pirmiausia reikia susitarti, kad ūkininkai jungtųsi į stambesnius ūkius ir turėtų didesnę derybinę galią, o tuomet valstybė galėtų suteikti dotacijas ar paramą iš Europos Sąjungos krizių rezervo. 

Ūkininkai teigia iš ministerijos pasigendantys sistemiškumo ir plano, kaip bus suvaldyta krizė, nes tam reikia greitų sprendimų. Teigiama, jog Vyriausybė turėtų bandyti pasinaudoti finansavimo šaltiniais, kad už pieną ūkininkams būtų mokama pakankamai ir kad ūkiai nebankrutuotų.

Tuo metu perdirbėjai yra sakę, kad supirkimo kainą veikia eksporto rinkos, kur pastaraisiais mėnesiais smuko tiek kainos, tiek paklausa. 

Vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina sausį mažėjo trečią mėnesį iš eilės – ji siekė 443,8 euro už toną ir buvo 12,9 proc. mažesnė nei gruodį, bet buvo  0,6 proc. didesnė nei pernai sausį.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder