Neleido didinti Klaipėdos šilumos ūkio koncentracijos

Šiaurės Europos žaliosios energetikos grupė „Gren“ siekė padidinti savo įtaką Klaipėdos šilumos tiekimo rinkoje, tačiau tam kelią užkirto Konkurencijos taryba. Ji neleido bent dešimt metų įsigyti dviejų uostamiestyje šilumos tiekimo ir gamyba užsiimančių įmonių.

„Gren“ pranešė užbaigusi įmonės „Šiluma miestams“, valdančios šilumos gamybos ir tiekimo įmones Akmenėje, Trakuose, Vilniuje ir Visagine, įsigijimo sandorį. Jo vertė neskelbiama.

„Šios sumos yra susitarta neviešinti“, - teigė „Gren“ atstovas Andrius Kasparavičius.

Neleido koncentracijos

Konkurencijos taryba kovo pabaigoje leido „Gren Lietuvai“ įsigyti 100 proc. įmonės „Šiluma miestams“ akcijų, taip netiesiogiai perimant dar penkių bendrovių - Kirtimų katilinės, Karlų katilinės, „Akmenės energijos“, Šilo katilinės ir „Trakų energijos“ - kontrolę.

Tokį sprendimą taryba priėmė „Gren Lietuvai“ įsipareigojus nepirkti iš „E energy invest“ jos valdomų Klaipėdoje veikiančių bendrovių „Pramonės energija“ ir „Miesto energija“.

Taip buvo siekta išvengti dominuojančios padėties ir konkurencijos apribojimo Klaipėdos centralizuotos šilumos rinkoje ne sezono metu.

„Bendrovės “Pramonės energija„ ir “Miesto energija„ tiesiog nebuvo įsigytos, kai Konkurencijos taryba neleido įsigyti, kadangi mes proceso tuo metu dar nebuvom pradėję. Jos tiesiog iš viso paketo buvo išimtos“, - sakė A. Kasparavičius.

„Gren Lietuva“ taip pat įsipareigojo 10 metų nepirkti šių įmonių turto ar akcijų, be to, nesudaryti sutarčių su „Orion Global pet“.

Priminsime, kad „Gren Klaipėda“ buitines atliekas galinti deginti jėgainė yra didžiausias nepriklausomas šilumos gamintojas uostamiestyje.

Ne šildymo sezono metu jos pagaminamos šilumos praktiškai pakanka patenkinti visos Klaipėdos šilumos poreikį.

„Gren Lietuva“ taip pat valdo 19,47 proc. klaipėdiečiams šilumą tiekiančios AB „Klaipėdos energija“ akcijų.

Raminta Barauskienė, „E energy invest“ administracijos direktorė, „Vakarų ekspresui“ sakė, kad įmonės strategija yra koncentruotis saulės ir vėjo energetikos srityje.

Todėl Konkurencijos tarybai uždraudus rinkos koncentraciją Klaipėdoje, uostamiestyje veikiančioms šilumos gamybos ir tiekimo įmonėms „E enegy“ planuojama ieškoti kitų pirkėjų.

Tiesa, pripažįstama, kad įmonės užima tik labai mažą dalį energijos rinkos Klaipėdoje.

Kogeneracinėje elektrinėje pagaminta šilumos energija tiekiama į „Klaipėdos energijos“ tinklus, o „Miesto energija“ turi leidimą tiekti šilumą Klaipėdos LEZ teritorijoje.

VADOVAS. „Gren Lietuva“ vadovas Vitalijus Žuta

Dominuoja

Reikia pažymėti, kad „Gren“ dominavimas Klaipėdos šilumos rinkoje ir šiuo metu neleidžia užtikrinti deramos konkurencijos tarp nepriklausomų šilumos gamintojų, kokia yra, pavyzdžiui, Kaune. Todėl klaipėdiečių centralizuotai tiekiama šiluma dažniausiai yra brangesnė nei kituose šalies didmiesčiuose.

„Nuo pat veiklos Baltijos šalyse pradžios siekėme gaminti žaliąją energiją iš vietinių atsinaujinančių energijos išteklių ir atliekų. Ryžtingai tęsiame savo žaliąją plėtrą įsigydami papildomus gamybinius pajėgumus, kuriais 90 proc. energijos pagaminama iš biomasės“, - teigė „Gren Lietuva“ vadovas Vitalijus Žuta.

„Gren“ priklauso privataus kapitalo investicijų bendrovei „Partners Group. „Gren“ iki šiol šilumą tiekė Klaipėdos, Kauno, Joniškio ir Švenčionių gyventojams bei įmonėms.

„E energija“ grupė nuo 1994 m. valdo atsinaujinančios energetikos sektoriuje veikiančias įmones, vystančias elektros gamybos projektus iš vėjo bei saulės ir elektros bei šilumos gamybos projektus iš biokuro.

Pernai išvysčiusi ir pastačiusi 78 MW vėjo elektrinių parkų, šiuo metu „E energija“ grupės įmonės pradėjo statyti 300 MW galios vėjo jėgainių parką Kelmės rajone. Iš viso per ateinančius 5 metus bendrovė Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse siekia sukurti iki 2 000 MW vėjo, saulės ir hibridinių projektų portfelį.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder