Rolandas Baltuonis

Netrukus startuosianti „Inno Line“ gamykla - labiausiai robotizuota Baltijos šalyse

(1)

Klaipėdos rajone šalia greitkelio Vilnius-Klaipėda esantis SBA Industrinių inovacijų slėnis plečiasi. Kovo mėnesį veiklą pradeda nauja baldų gamykla „Inno Line“, kurioje įrengimai „susikalbės“ tarpusavyje ir bus įdiegta 30 robotų.

Naujos gamyklos pastatas iškilo šalia jau veikiančio logistikos centro „Innovo logistika“.

„Šiuo metu specialistai iš Vokietijos, Italijos, Lenkijos ir Lietuvos kaip tik derina naujausią baldų gamybos įrangą ir ją aptarnaujančius robotus“, - sako „Inno Line“ vadovas Rolandas Baltuonis.

Anot jo, jau yra sumontuotos 6 baldų gamybos linijos - tai beveik pusė visų planuojamų. Taip pat instaliuoti 8 robotai. Jų iš viso numatyta net 30.

„Gamybą numatome pradėti kitą mėnesį. Pirmiausia ketiname pasiekti maždaug pusę planuojamų gamyklos pajėgumų, bet palaipsniui gamybos tempai didės, kol pasieksime maksimalias apimtis“, - planais dalijasi R. Baltuonis.

Baldai eksportui

Beveik visa pagaminta produkcija bus eksportuojama. Daugiausia į Didžiąją Britaniją, Vokietiją, Ispaniją, Švediją, Nyderlandus, kitas Europos valstybes.

„Naudodami plėvele vilktų baldų technologiją gaminsime miegamojo baldus“, - „Vakarų ekspresui“ sakė R. Baltuonis.

Pasak jo, įmonės gaminamų baldų bus galima įsigyti ir Lietuvoje, nes pagrindinis produkcijos pirkėjas yra Švedijos baldų ir namų apyvokos reikmenų prekybos milžinė IKEA.

„Mūsų gamykla bus labiausiai robotizuota ir automatizuota ne tik baldus gaminančių įmonių grupėje “SBA Home„, bet ir tarp kitų šios pramonės įmonių Baltijos valstybėse“, - teigia „Inno Line“ vadovas.

Anot jo, robotai atliks sunkiausius darbus. Tai medžio drožlių plokščių, baldų komponentų padavimas į gamybos linijas, taip pat nukėlimas nuo jų, pagamintos produkcijos transportavimas ir kitos operacijos.

„Robotai dirbs ir pakavimo linijoje - jų “įdarbinimas„ šioje pozicijoje greta žmonių yra visiška naujovė. Technika čia atliks sunkiausias užduotis“, - sako R. Baltuonis.

Anot jo, pagrindinis komandos darbas naujoje įmonėje bus sureguliuoti ir prižiūrėti techniką, procesus ir užtikrinti, kad gamyba vyktų sklandžiai. Tai reiškia, kad „Inno Line“ didžioji komandos dalis bus aukštos kvalifikacijos darbuotojai.

Starto komanda suburta

„Inno Line“ gamykloje darbą pradės 550 darbuotojų. Taip pat dar šiemet papildomai numatoma priimti apie 50 žmonių.

„Nors Klaipėdos regione konkurencija dėl darbuotojų yra didelė, komandos formavimas vyko sklandžiai“, - sako R. Baltuonis.

Anot jo, specialistus vilioja ne tik konkurencingas atlyginimas, kvalifikuotiems operatoriams ir technikos specialistams siekiantis nuo 1 000 iki 1 400 eurų atskaičius mokesčius, bet ir suformuotas papildomų naudų paketas.

„Inno Line“ darbuotojai įmonės lėšomis yra apdrausti papildomu sveikatos draudimu, taip pat draudimu nuo nelaimingų atsitikimų.

„Už darbo rezultatus yra numatytos ir ketvirtinės premijos, pasirūpiname transportu dirbantiesiems ne tik iš Klaipėdos, bet ir aplinkinių Klaipėdos, Kretingos ir Šilutės rajonų miestų ir gyvenviečių“, - vardija R. Baltuonis.

Inovatyvus net maitinimas

Kaip ir dera moderniai SBA gamyklai, naujausios technologijos bus pasitelkiamos ir organizuojant darbuotojų maitinimą.

Kartu su partneriais „Inno Line“ suteiks galimybę pageidaujamus patiekalus užsisakyti išmaniai - terminaluose.

„Taip komandos nariai ne tik pasirinks skanų ir šviežią maistą, bet ir sutaupys laiko“, - pastebi R. Baltuonis.

Įmonė kompensuoja dalį maisto kainos, todėl sotūs pietūs čia atsieis mažiau nei 2 eurus.

„Inno Line“ gamykloje darbuotojams bus sukurtos ne tik patogios sąlygos dirbti, bet ir ramaus bei aktyvaus poilsio zonos, kad žmonės ir darbe jaustųsi komfortiškai.

Skatina bendruomeniškumą

„Stengiamės komandinę atmosferą kurti ne vien kolektyve darbo metu, bet ir būti aktyviais bei socialiai atsakingais vietos bendruomenės nariais“, - pastebi R. Baltuonis.

Gamyklos komanda pati noriai organizuoja ir dalyvauja socialinėse iniciatyvose.

„Dar pernai užmezgėme draugiškus ryšius su Gargždų Viliaus Gaigalaičio globos namų gyventojais. Mūsų darbuotojai labai noriai įsitraukia į šį projektą ir tikimės, kad ši draugystė tęsis ilgus metus“, - sako R. Baltuonis.

Įmonės savanoriai atnaujino ir Dovilų bendruomenės parką, prisideda prie kitų visuomenei naudingų projektų.

„Esame didelė įmonė, dar didesnės - SBA grupės dalis, todėl aktyviai įsitraukiame ir į bendras visos grupės veiklas bei projektus, pavyzdžiui „SBA savanorystės bangą“. Sykiu, veikdami greta vietos bendruomenių, nuolat siekiame su jomis dalintis gerais darbais ir gražiais projektais“, - sako „Inno Line“ vadovas Rolandas Baltuonis.

Apie SBA grupę

SBA yra viena didžiausių lietuviško kapitalo verslo grupių. Ją sudaro daugiau kaip 30 įmonių, veikiančių baldų gamybos, nekilnojamojo turto, tekstilės gamybos ir investicijų valdymo srityse.

SBA baldų gamybos grupę  sudaro „Kauno baldai“, taip pat „SBA Home“, vienijanti „Klaipėdos baldus“, „Šilutės baldus“, „Inno Line“, „Visagino liniją“, „Mebelain“ (Baltarusija) ir logistikos centrą „Innovo logistika“.

Grupės įmonėse dirba apie 5 500 žmonių. Konsoliduoti pardavimai 2020 m. siekė 342,5 mln. eurų.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder