Vyriausybėje – išvada dėl gaminančių vartotojų saulės elektrinių prijungimo

Nuo ko priklauso saulės elektrinės galingumas?

Lietuvos ir visos Europos elektros rinkai šie metai yra nemenkas iššūkis, o kainoms kylant daugelis vartotojų ima ieškoti alternatyvų. Viena jų – saulės elektrinės. Jos tampa vis populiaresnės ir suteikia nepriklausomybę nuo elektros tiekėjų, tačiau svarstantiems apie saulės energijos panaudojimą buičiai vis dar kyla daugybė klausimų.

Šiame straipsnyje aptarsime, ką svarbiausia įvertinti planuojant saulės elektrinės įrengimą.

Gyvenamoji vieta

Saulės elektrines paprasčiausia įsirengti privačių namų savininkams – jiems priklauso visas namo stogas. Vis dėlto galima apsvarstyti ir kitus variantus, pavyzdžiui, gyvenant bute arba turint tik dalį namo (kai priklauso tik stogo dalis), galima įsirengti nutolusias saulės elektrines.

Žinoma, elektrinės įrengimas ant namo stogo yra patogiausias ir ekonomiškiausias sprendimas, tačiau reikia atsižvelgti ir į stogo kryptį – geriausia, jei jis nukreiptas ne į šiaurinę pusę.

Ant stogo įrengtos saulės elektrinės pagamintos energijos srautą lengviau kontroliuoti: galima naudoti kaupiklį arba keisti asmeninius įpročius.

Kuo mažiau elektros energijos bus atiduodama pasaugojimui ir suvartojama iškart, tuo pigiau ji kainuos. Nutolusios saulės elektrinės priežiūra kainuoja kiek brangiau, tačiau kai kuriais atvejais tai gali būti itin ekonomiškas sprendimas – viskas priklauso nuo aplinkybių.

Elektros sąnaudos

Sprendimas įsirengti saulės elektrinę dažniausiai yra motyvuotas siekio sutaupyti, tačiau matematika čia paprasta: kuo daugiau elektros energijos suvartojate, tuo daugiau sutaupysite naudodami saulės elektrinės pagamintą energiją.

Skaičiuojama, kad įsirengti saulės elektrinę verta, jei sunaudojate kelis šimtus kilovatvalandžių per mėnesį. Jei planuojate, kad jūsų namų ūkio elektros suvartojimas augs (pavyzdžiui, namie padaugės gyventojų), į tai būtina atsižvelgti. Pagal vidutinį suvartojamą elektros kiekį yra apskaičiuojama, kokio galingumo saulės elektrinė reikalinga.

Elektros įvadas

Svarstant apie saulės elektrinės įrengimą, reikėtų išsiaiškinti, koks elektros įvadas yra jūsų namuose. Tai galima sužinoti susisiekus su energijos skirstymo operatoriaus (ESO) atstovais.

Jei turite vienfazį elektros įvadą, bus galima įrengti saulės elektrinę, kurios galingumas siekia iki 3,6 kW, o turint trifazį įvadą, elektrinės galia priklauso nuo įvado galios.

Jei norite įsirengti didesnio galingumo, nei leidžia įvadas, saulės elektrinę, reikės išsiaiškinti, ar įmanoma pakeisti įvadą į trifazį arba padidinti jo galią.

Reikalingas plotas

Saulės elektrinės įrengimas ant stogo reikalauja nemažai ploto, todėl reikia įvertinti, ar stogas pakankamai didelis. Skaičiuojama, kad vieno kilovato elektrinei įrengti reikia apie 5 kvadratinių metrų šlaitinio stogo arba apie 9 kvadratinių metrų lygaus stogo. Jei elektrinė įrengiama ant žemės, vienam kilovatui ploto reikia panašiai tiek pat, kaip ir ant lygaus stogo.

Įvertinti visus parametrus savarankiškai gali būti sudėtinga, todėl geriausia surinkti visą šiame straipsnyje paminėtą informaciją ir kreiptis į specialistus. Jie padės apskaičiuoti, kokio galingumo saulės elektrinės reikia, kad būtų patenkinti jūsų namų ūkio energijos poreikiai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder