Paskaičiavo, kiek reikia uždirbti JK perkant pirmąjį būstą

(1)

Vidutiniam pirmo būsto pirkėjui Jungtinėje Karalystėje reikia daugiau nei 60 000 svarų sterlingų namų ūkio pajamų, kad galėtų patekti į nekilnojamojo turto rinką.

„Zoopla“ apskaičiavo, kad įprastam pirkėjui, norinčiam įsigyti pirmąjį nekilnojamojo turto (NT) objektą, reikia uždirbti 60 600 svarų sterlingų – tai yra 14 900 svarų sterlingų daugiau nei prieš penkerius metus ir 2 400 svarų sterlingų daugiau nei prieš metus.

Analizė buvo pagrįsta vidutinėmis pirmą kartą perkamų namų, parduodamų „Zoopla“, kainomis, siekiančiomis maždaug 250 000 svarų sterlingų, remiantis namais, kuriuos nori įsigyti žmonės, norintys patekti į NT rinką.

Svetainėje buvo daroma prielaida, kad pirkėjai turės 20% užstatą ir skolinsis 3,3 karto daugiau nei savo pajamos hipotekai.

Izabella Lubowiecka, vyresnioji „Zoopla“ nekilnojamojo turto tyrinėtoja, sakė: „Iššūkiai, su kuriais susiduria šie pirkėjai, visoje JK nėra vienodi, – „Norint įgyti būsto nuosavybę, reikia mažesnių pajamų didelėje Velso dalyje, Šiaurės Anglijoje ir Škotijoje. Didžiausi iššūkiai yra Pietų Anglijoje, ypač Londone, kur pirkėjai jau perka pigesnius būstus nei vidutiniškai, stengdamiesi pagerinti jų prieinamumą“.

„Zoopla“ išsiaiškino, kad Londone pirmą kartą perkantiems žmonėms namų ūkio pajamos paprastai turėtų siekti 103 000 svarų sterlingų. Remiantis skaičiavimais, Velse jiems reikėtų 38 800 svarų sterlingų, o Škotijoje – 31 500 svarų pajamų.

Nacionalinės statistikos biuro (ONS) duomenys parodė, kad vartotojų kainų indekso (VKI) infliacija gegužę sulėtėjo iki 2%, palyginti su 2,3% balandį.

Tuo tarpu Statybos bendrijų asociacijos (BSA) atlikta „turto stebėjimo“ apklausa parodė, kad daugiau nei pusė (56 proc.) žmonių mano, kad būstui įsigyti reikalingas užstatas yra per didelis ir išauga iki beveik dviejų trečdalių (63). %) pirmą kartą perkantiems žmonėms.

Beveik septyni iš 10 (68 proc.) žmonių manė, kad būsto paskolos mėnesinės įmokos įperkamumas tampa vis didesne kliūtimi įsigyti būstą. Panašus skaičius (65 proc.) teigė, kad indėlio pakėlimas yra kliūtis.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder