Patentų planuoja nebranginti

Klaipėdos savivaldybės tarybos komitetuose jau svarstomas sprendimas dėl kitų metų verslo liudijimų (patentų) tarifų. Planuojama, kad verslo liudijimų kaina bus tokia pat, kaip ir šiemet: nepopuliariausiomis veiklomis bus galima užsiimti sumokėjus 1 eurą, o brangiausias verslo liudijimas metams kainuos 585 eurus.

Jei veiklą pagal verslo liudijimą planuojama vykdyti visoje Lietuvos teritorijoje be apribojimų, Klaipėdos savivaldybėje įsigytas verslo liudijimas metams kainuos 684 eurus.

Klaipėdos savivaldybės Finansų skyriaus vedėjos Kristinos Petraitienės parengto sprendimo projekto medžiagoje rašoma, kad siekiant nebloginti verslo aplinkos ir nemažinti miesto biudžeto pajamų šiuo sprendimo projektu siūloma 2023 m. nekeisti fiksuoto pajamų mokesčio dydžių ir palikti šiais metais galiojančius.

Daugiausia verslo liudijimų, net 2 263, praėjusiais metais mieste išduota gyvenamųjų patalpų nuomos verslui.

Šis liudijimas ir yra pats brangiausias. Pagal jį veiklą vykdantys asmenys pernai sumokėjo beveik 400 000 eurų mokesčių.

Bendrai verslo liudijimų išdavimas Klaipėdos biudžetą 2021 metais papildė 677 000 eurų. Tai yra 84 500 eurų daugiau nei 2020 metais.

Antra pagal populiarumą uostamiestyje yra kirpyklų, kosmetikos salonų ir soliariumų veikla pagal verslo liudijimą.

Praėjusiais metais išduoti net 837 tokie verslo liudijimai.

Taip pat populiari prekybos ne maisto produktais veikla - 690 verslo liudijimų.

Tokioms veikloms kaip kaminų valymas, duobkasių paslaugos, keramikos dirbinių gamyba pernai Klaipėdoje išduota tik po 1 patentą. Du verslo liudijimai išduoti batų valymui.

O štai tokiomis veiklomis kaip grūdų malimas arba knygų, žurnalų ir laikraščių nuoma pagal verslo liudijimą Klaipėdoje praėjusiais metais niekas neužsiėmė.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder