Pirkėjai nustebę: prekybos centre ribojamas atsiskaitymas grynaisiais?

(6)

Socialiniuose tinkluose penktadienį pasklido žinia, kad Vilniuje esančiame prekybos centre „Ozas" pirkėjams ribojamas atsiskaitymas grynaisiais. Esą atsiskaitymai, viršijantys 200 eurų, gali būti apmokami tik kortele arba bankiniu pavedimu. Internautai stebisi verslo savivale, į situaciją sureagavo ir pats prekybos centras.

Žinia apie pasikeitusią atsiskaitymo tvarką prekybos centre „Ozas" pasklido internete. Socialiniuose tinkluose paskelbta nuotrauka, kurioje yra užrašas: „Atsiskaitymas grynaisiais pinigais ribojamas maksimalia 200 Eur suma. Vykdant atsiskaitymus, viršijančius nurodytą sumą, prašome naudotis mokėjimo kortelėmis ar mokėjimo pavedimu."

Pamačiusi tokią informaciją, į „Vakaro žinių" redakciją kreipėsi skaitytoja Janina.

Moteris stebisi, kodėl prekybos centras savivaliauja, nustatydamas tokias taisykles, kai šalyje pagal įstatymus grynaisiais galima atsiskaityti iki 5000 eurų.

„Man nesuprantama, kodėl prekybos centras diktuoja, kaip man elgtis su savo pinigais. Ir kodėl nustatyta tokia maža atsiskaitymo suma? 200 eurų šiandien galima išleisti vien perkant maistą parduotuvėje. Ir kaip toks ribojimas taikomas? Vienam apsipirkimui vienoje parduotuvėje? O gal vienam apsilankymui visame „Oze"?" - klausė Janina.

Tokia žinia sulaukė ir didžiulio internautų pasipiktinimo. Žmonės pradėjo raginti vieni kitus boikotuoti prekybos tinklą, jame esančias parduotuves.

„Vakaro žinios" susisiekė su „Ozo" prekybos tinklu ir jo atstovai paaiškino situaciją.

Iš tiesų ribojimas atsiskaityti grynaisiais įvestas, tačiau ne visame prekybos tinkle.

„200 Eur riba mokant grynaisiais taikoma išimtinai tik „Ozas" informacijos centre, kuomet įsigyjamos prekybos ir pramogų centro „Ozas" dovanų kortelės. Norime pabrėžti, kad norint įsigyti didesnės vertės „Ozo" dovanų kortelę, lankytojams užtikriname mokėjimo alternatyvą - banko kortele arba pavedimu", - informavo prekybos centro vadovė Ina Augulienė.

Pasak jos, šis ribojimas nustatytas siekiant didinti saugumą bei mažinti rizikas, susijusias su grynųjų pinigų naudojimu, atsiskaitymu ar disponavimu jais: „Įvertinus, kad lankytojų asmeninėms reikmėms įsigyjamų dovanų kortelių vertė paprastai neviršija 200 Eur ribos (mėnesinis „Ozo" dovanų kortelės vertės vidurkis paprastai sudaro apie 65 Eur), bei atsižvelgus į tai, kad didžioji dalis atsiskaitymų už dovanų korteles vykdomi banko kortelėmis, manome, jog šis ribojimas didelių nepatogumų lankytojams nesukels."

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder