Pirmą kartą per 20 metų euro ir JAV dolerio kursas išsilygino

Pirmą kartą per 20 metų euro ir JAV dolerio kursas išsilygino

Pirmą kartą per 20 metų euro ir JAV dolerio kursas pasiekė paritetą, t. y. šių dviejų valiutų vertė yra vienoda. Antradienį euro kursas pasiekė 1 JAV dolerį ir nuo metų pradžios sumažėjo apie 12 %, - paskelbė CNN..

Žemyne baiminamasi recesijos, kurią skatina didelė infliacija ir dėl Rusijos invazijos į Ukrainą atsiradęs netikrumas dėl energijos tiekimo

Europos Sąjunga, kuri iki karo maždaug 40 % dujų gaudavo Rusijos vamzdynais, stengiasi sumažinti savo priklausomybę nuo rusiškos naftos ir dujų.

Tuo pat metu Rusija sumažino dujų tiekimą kai kurioms ES šalims ir neseniai 60 % sumažino srautą "Nord Stream" dujotiekiu į Vokietiją.

Dabar šis itin svarbus dujų importo į Europą infrastruktūros elementas buvo sustabdytas planinei techninei priežiūrai, kuri truks 10 dienų.

Vokietijos pareigūnai baiminasi, kad jis gali būti vėl neįjungtas.

Energetikos krizė kilo kartu su ekonomikos sulėtėjimu, kuris sukėlė abejonių, ar Europos centrinis bankas gali tinkamai sugriežtinti politiką, kad sumažintų infliaciją.

ECB paskelbė, kad šį mėnesį pirmą kartą nuo 2011 m. didins palūkanų normas, nes euro zonos infliacija siekia 8,6 %.

Europa amerikiečiams nebuvo tokia pigi jau kelis dešimtmečius

Tačiau kai kurie sako, kad ECB gerokai atsilieka nuo grafiko ir kad kietas nusileidimas yra beveik neišvengiamas.

Praėjusią savaitę Vokietijoje pirmą kartą nuo 1991 m. buvo užfiksuotas prekių prekybos deficitas, nes dėl degalų kainų ir bendro tiekimo grandinės chaoso gerokai pabrango importas.

"Atsižvelgiant į Vokietijos eksporto pobūdį, kuris yra jautrus prekių kainoms, išlieka sunku įsivaizduoti, kad prekybos balansas per ateinančius kelis mėnesius galėtų reikšmingai pagerėti, atsižvelgiant į numatomą euro zonos ekonomikos sulėtėjimą", - neseniai paskelbtame pranešime rašė Saxo Bank užsienio valiutos strategai.

Pasak analitikų, agresyvus centrinių bankų, įskaitant FED, palūkanų normų didinimas kartu su lėtėjančiu ekonomikos augimu darys spaudimą eurui, o investuotojus nukreips į JAV dolerį kaip į saugų prieglobstį.

JAV Federalinis rezervų bankas gerokai lenkia Europą griežtinant palūkanų normas - jis padidino palūkanų normas 75 baziniais punktais ir nurodė, kad šį mėnesį palūkanų normos bus didinamos daugiau.

Praėjusią savaitę Deutsche Global FX Research vadovas George Saravelos savo pranešime įspėjo, kad, jei Europoje ir JAV prasidės recesija, šis saugaus prieglobsčio traukimasis į JAV dolerį gali tapti dar ekstremalesniu.

Saravelos rašė, kad situacija, kai euro kursas bus žemesnis už JAV dolerio kursą 0,95-0,97 JAV dolerio, "gali būti pasiekta", "jei tiek Europa, tiek JAV III ketvirtį paslydusios pateks į (gilesnę) recesiją, o FED vis dar didins palūkanų normas".

Tai gera žinia amerikiečiams, planuojantiems šią vasarą aplankyti Europą, bet gali būti bloga žinia pasaulio ekonomikos stabilumui.

Pirmą kartą per 20 metų euro ir JAV dolerio kursas išsilygino

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder