Politikai pritarė sporto komplekso sutarčiai

Klaipėdos miesto tarybos nariai ketvirtadienį pritarė koncesijos sutarčiai su privačiu investuoju, kuris Klaipėdoje pastatytų modernų sporto ir laisvalaikio kompleksą. Dabar lieka sulaukti „Eika“ įmonių grupei priklausančios bendrovės sprendimo dėti parašą ant sutarties ir statyti 14 500 kvadratinių metrų ploto kompleksą.

Priminsime, kad sklype Ryšininkų g. 11 (buvusi miesto vandenvietės teritorija) planuojama statyti sporto kompleksą, kuriame būtų ir ledo arena, ir daugiafunkcinės sporto erdvės, įvairioms komandinėms sporto šakoms, su tribūnomis žiūrovams.

Centro koncesijos projektas buvo pradėtas įgyvendinti dar 2018 metais.

Užtrukus procesui, antruoju bandymu, parėjusių metų pabaigoje buvo paskelbtas laimėtojas - UAB „Partnerystės projektai septyni“ (PPS), kurią kontroliuoja Vilniaus statybų bendrovė „Eika“.

Šimtamilijoninis projektas

Klaipėdos politikai apsisprendė dėti parašą ant sutarties, kurios preliminari vertė dabartiniais skaičiavimais siekia apie 88 milijonus eurų.

Bendrovė PPS pateikė pasiūlymą, kad galėtų pastatyti 14 500 kvadratinių metrų ploto sporto kompleksą, kurio vertė su PVM siektų apie 22 milijonus eurų.

25 metų trukmės koncesijos laikotarpiu Klaipėdos savivaldybė privačiam investuotojui įsipareigotų sumokėti apie 44 milijonus eurų. Dar maždaug tiek pat pajamų turėtų generuoti komercinė komplekso veikla.

Neaišku ar pasirašys

Bendrovės PPS direktorius Artūras Klangauskas, „Vakarų ekspresui“ anksčiau sakė, kad koncesijos procesas laibai užsitęsė, todėl negali prognozuoti tolimesnės proceso eigos. PPS neprivalo pasirašyti sutarties, nors jai ir pritarė Klaipėdos miesto taryba.

Anot A. Klangausko, pasiūlymą konkurse PPS pateikė 2021 metų rugsėjo mėnesį. Pasiūlyme yra nurodyta, kad jis galioja iki 2021 metų pabaigos.

Nuo to laiko labai pasikeitė situacija statybų rinkoje.

„Šiuo metu mūsų specialistai iš naujo skaičiuoja“, - praėjusią savaitę sakė A. Klangauskas.

Anot jo, net ir pasirašius sutartį, yra tam tikros sąlygos (žemės nuomos teisės perleidimas ir kitos), kurios turi būti įvykdytos, kad sutartis įsigaliotų.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis anksčiau sakė, kad turi žodines PPS garantijas, kad Klaipėdos projektas investuotojams yra įdomus.

„Projektas yra ilgalaikis, statybos realiai galėtų prasidėti tik kitais metais, kuomet ir karas jau galbūt bus pasibaigęs“, - optimistiškai buvo nusiteikęs G. Neniškis.

Jis mano, kad investuotojas susidėliojo pakankamus saugiklius, įvertino rizikas.

Jei sutartis būtų pasirašyta, sporto komplekso projektavimui yra numatyti 8 mėnesiai, o statybai - 2 metai. Terminus galima ir pratęsti.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder