Rietave sujudimas, kokio šiemet nebuvo: turgų užplūdo pirkėjai (2)

Nuo ankstyvo sekmadienio ryto Žemaitijos mieste Rietave sujudimas, kokio šiemet nebuvo. Po praėjusių metų gruodžio 16 d. sugriežtinto karantino pirmą kartą vyks garsusis Žemaitijos turgus, į kurį suvažiuoja ne tik žmonės iš aplinkinių miestų ir miestelių, bet ir iš sostinės. 

Iš toliau atvykę apsipirkti įprastai renkasi važiuoti pagrindiniu ir asfaltuotu keliu, tarp Rietavo ir Plungės, į didžiausią turgų vakarų Lietuvoje, o vietiniai darda iš kitos pusės žvyrkeliu.

Atvažiavę žvyrkeliu gali rinktis – statyti automobilį kelio pakraštyje nemokamai ir gerą gabalą kelio paėjėti, arba šalia turgaus esančiose aikštelėse, kur kaina mažai skiriasi – nuo 1 euro iki 1,5.

Atvykus 9 val. žmonių jau gausu. Prekybiniai nameliai ir angarai užtverti priekabomis ir stop juosta – ten prekyba kol kas vykti negali. Tačiau milžiniškoje turgaus teritorijoje netrūksta prekeivių, kurie lauke išsidėlioję savo prekes jas siūlo gausiai susirinkusiems pirkėjams.

Puikus oras, prekybininkų džiaugsmui, vilioja ne tik pirkėjus, kuriems kažko būtinai reikia, bet ir žioplinėtojus, kurie traukia šeimomis pasidairyti, gal kažką naudingo įsigyti arba nusipirkti tiesiog maisto produktų.

Iš toli gerai matomame žvyrkelyje nuolat vienas paskui kitą skuba automobiliai, nemažas srautas juda ir asfaltuotu keliu.

Prekybininkai skelbia daug nuolaidų ir išpardavimų, o nusipirkti Žemaitijos turguje gali beveik viską: nuo bulvių skustuko iki meistriškai išdrožtos medinės pavėsinės, su stalais ir suolais.

Drabužių, kurie paprastai išsidėstę dengtuose paviljonuose, šiek tiek mažiau nei įprasta, tačiau atvykę nusipirkti būtiniausių drabužių, tikrai nenusivils, nors kostiumų ar net vestuvėms tinkamų suknelių šį kartą nematyti.

Nors atrodo, kad pavasarį didžiausios eilės turėtų būti prie sodinukų ar ūkio padargų, vis tik panašu, kad žemaičiams baigėsi apatiniai ir kvepalai – būtent prie moteriško trikotažo išpardavimo už kelnaites po 1 eurą grūdosi moterys, pirkėjos buriavosi ir prie kvepalų buteliukų.

Žiemos sezono striukes ar paltukus taip pat buvo galima įsigyti su 30 ar 50 proc. nuolaida. Panašu, kad prekeiviai skuba išparduoti užsilikusias prekes.

Nemažai vyriškių buriuojasi prie įvairiausių sodui ir daržui skirtų įrankių, taip pat daugiau žmonių žvalgosi prie prekeivių pardavinėjančių automobilių dalis. Gana tuštokai atrodo želdiniams ir sodinukams skirtos prekyvietės – prekeivių čia vos vienas kitas, tačiau pasiūla tikrai gausi: nuo įvairiausių riešutmedžių, egzotiškų medžių iki našlaičių.

Daugybė žmonių dairosi ir į maisto prekystalius: čia gausu vietinių ūkininkų mėsos gaminių, vaisių ir uogų taip pat pieno ir duonos gaminių. Nors dar tik balandis, prekeiviai siūlo įsigyti įspūdingai raudonuojančių braškių, kurių kaina svyruoja nuo 2,20 iki 4,50 už kilogramą.

Apie 10 val. čia jau darosi sunku prasilenkti, vaikšto policijos pareigūnai, tačiau turgaus darbuotojų, kurie prižiūrėtų, kad žmonės nesiburiuotų ir deramai dėvėtų kaukes – nematyti. Nors didžioji dauguma pirkėjų dėvi kaukes, tai daro tikrai ne visi, prekeiviai kur kas kruopščiau laikosi šio reikalavimo, tačiau prie jų prekystalio susigrūdusių pirkėjų nevaiko.

Klaipėdos apskrities VPK atstovė Andromeda Grauslienė portalą lrytas.lt patikino, kad visose vietose, kur tikėtini žmonių susibūrimai, budi policijos pareigūnai, ekipažai.

„Iš automobilių leidžiami įrašai, primenantys žmonėms, kad reikėtų laikytis tvarkos, nesibūriuoti, dėvėti kaukes ten, kur privaloma. Kiek kolegos siunčia informaciją, žmonės tvarkos laikosi, kaukes dėvi, nesibūriuoja. Tad kol kas neturime informacijos, kad būtų buvę kažkokių pažeidimų“, – sakė ji.

Raktažodžiai
Kiti turgai dirba, bet Rietavo turgaus savininkai kitiems sako- STOP!??? Laikini mediniai pavilionai skaitosi nameliai ant pamatų nėra žodžių čia vėl Diskriminacija!!! visur kituose turguose leidžiama dirbti tokiuose statiniuose. Vaikšto policija tikrina, leidžia DIRBTI. , bet Rietave NEGALIMA!??? MOTYVŲ NULIS.........
K, 2021-04-11 21:43
Eilinį kartą dalis verslininkų yra diskriminuojami ir nukentėję. ,,Tegyvuoja įstatymų leidėjai".
Rolandas , 2021-04-11 18:59
Sidebar placeholder