Nord Stream

Rusija atnaujina dujų tiekimą Vokietijai per „Nord Stream“

(1)

Atlikus "Nord Stream 1" techninės priežiūros darbus, ketvirtadienio rytą Vokietijos ir Rusijos dujotiekis vėl pradėjo tiekti dujas. Tai pareiškė "Nord Stream AG" operatoriaus atstovas spaudai, rašo "Spiegel".

Atstovas teigė, kad deklaruojamas maždaug toks pat dujų tiekimo kiekis kaip ir prieš remontą, t. y. apie 67 mln. kubinių metrų per dieną. Tai atitinka maždaug 40 proc. didžiausios talpos.

Deklaruoti kiekiai gali keistis visą dieną, apie tai iš anksto pranešus.

Pastaruoju metu baimintasi, kad Rusija gali pasinaudoti paskelbtu remontu ir visam laikui nutraukti dujų tiekimą Vokietijai.

Maskva pažymėjo, kad "Nord Stream 1" dujų tiekimas visiškai sustabdytas dėl būtinų dujotiekio infrastruktūros darbų, bet visų pirma dėl "Siemens" turbinos, atgabentos į Kanadą remontui, gedimo.

Vis dar neaišku, kiek dujų Rusija dabar nori nuolat transportuoti dujotiekiu. Prieš nutraukiant tiekimą prieš 10 dienų, Baltijos dujotiekis buvo išnaudojamas tik 40 proc.

Pastarosiomis dienomis pasirodė ženklų, kad Rusija gali dar labiau sumažinti dujų tiekimą.

Tai rodo vadinamosios nominacijos - vamzdynų pajėgumų rezervavimas.

Ketvirtadienį šie užsakymai dėl dujų tranzito dujotiekiu "Nord Stream 1" išliko mažesni. Federalinės tinklų agentūros vadovas Klausas Miuleris (Klaus Müller) teigė, kad vadinamieji "Nord Stream 1" projektai vis dar sudaro apie 30 proc. pajėgumų.

Artimiausiais mėnesiais tiekimo apimtis greičiausiai turės didelį poveikį, pavyzdžiui, Vokietijos ekonomikai, taip pat privatiems vartotojams, nes gali turėti įtakos dujų kainoms.

Tai taip pat turėtų būti lemiamas veiksnys, kiek Vokietija šaltuoju metų laiku galės užpildyti savo dujų saugyklų pajėgumus ir ar jų pritrūks.

Kaip anksčiau pranešė UNIAN, liepos 10 d. Kanada sutiko grąžinti "Nord Stream-1" dujotiekio turbiną, kuri buvo Dorvalo gamykloje ir nebuvo transportuojama dėl Rusijai taikomų sankcijų. Vokietija primygtinai reikalavo atsiųsti įrangą.

JAV ir Europos Sąjunga pritarė Kanados sprendimui, o Ukraina paragino jį atšaukti.

Pasak užsienio reikalų ministro Dmytro Kulebos, toks žingsnis pastatytų Rusijos Federaciją į laimėtojo poziciją ir tik padidintų problemas.

Ukrainiečių diaspora Kanadoje pateikė ieškinį dėl "Siemens" turbinos, skirtos "Nord Stream", perdavimo nepaisant sankcijų.

Organizacijos vadovas Paulas Grodas vyriausybės sprendimą pavadino "didele klaida, kuri turės siaubingų pasekmių".

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder