Pinigai
Seime – draudimas dienpinigius ir algas mokėti grynaisiais (1)

Seimui antradienį teikiamos kelių įstatymų pataisos, kuriomis siūloma uždrausti dienpinigius ir darbo užmokestį bei kitas su darbo santykiais susijusias išmokas mokėti grynaisiais. Jos turėtų būti mokamos tik į banko sąskaitą. 

Teigiama, kad tai būtų dar vienas būdas valstybei kovoti su šešėliu, o darbuotojams – didesnis saugumo garantas. Pataisų iniciatoriai sako, kad gaudami atlygį grynaisiais, darbuotojai negali gauti bankų paskolų ir kitų paslaugų.    

Seimo teisininkai sako, kad darbdaviams atlyginimus mokant tik į sąskaitas, gali būti sunku juos išsigryninti, todėl siūloma numatyti išimtį, kada galima mokėti grynaisiais. 

Be to, pasak jų, mieste, kur žmogus gyvena ar dirba, gali nebūti bankomatų ar prekybos vietų, kur jis galėtų išsigryninti pinigų, maža to, esant judėjimo apribojimams tarp savivaldybių, toks darbuotojas net negalėtų nuvykti į kitą savivaldybę. 

Daugiausia dienpinigių bei algų grynaisiais šiuo metu mokama transporto ir statybų sektoriuose.  

pasakymas beprociai su savo siulymais ir idejomis per svelnus tiesiog idijotai ,bet kiek visa tai gali testis ir kiek galima tyciotis is pilieciu ?O kaip su zmoniu Teisemis ar nusispjatuti ? i kokius bankus ,nes Lietuvoje nera Lietuvisku banku o i uzsienietiskus kaip galima versti zmones...... Matau vienintele iseiti Lietuvoje tai ginkluotas sukilimas ! Kiek galima kenteti ir kesti visokias nesamones .
pasakymas Beprociai su savo siuylmais, 2021-04-20 15:49
Sidebar placeholder