SGD terminalas

SGD terminalo išdujinimo pajėgumai 2023 dujų metams paskirstyti 5 klientams

(1)

Naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorei KN (AB „Klaipėdos nafta“) baigus metinę SGD terminalo pajėgumų skirstymo procedūrą, 9 TWh dydžio SGD terminalo išdujinimo pajėgumai 2023 dujų metams paskirstyti 5 klientams.

Apibendrinus ilgalaikės ir metinės procedūros rezultatus, 2023-iais dujų metais (nuo 2023 m. sausio 1 d. iki 2023 m. gruodžio 31 d.) Klaipėdos SGD terminalo paslaugomis naudosis 7 klientai: Lietuvos įmonės, kurioms iš viso suteikta 19 TWh terminalo pajėgumų, bei klientai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Norvegijos.

Baigus metinę SGD terminalo pajėgumų skirstymo procedūrą, iš viso 2023 metams yra paskirstyta 33 TWh išdujinimo pajėgumų. Taip pat numatyta, kad per 2023 dujų metus bus skirstomi ir neatidėliotinos („spot“) rinkos pajėgumai (iki 6 TWh), kurie pagal prioritetą skirti tiems atvejams, jei būtų poreikis užtikrinti izoliuotą energetikos sistemos darbą.

„Naujasis SGD terminalo pajėgumų paskirstymo modelis sistemiškai vertina ir regiono, ir Lietuvos dujų poreikius. Džiaugiamės tvirtėjančiu bendradarbiavimu su esamais ir prisijungusiais naujais klientais – kiekvienas iš jų yra svarbus siekiant užtikrinti sklandžiai veikiančią regiono dujų rinką.

Tikime, jog subalansuotas pajėgumų skirstymo modelis užtikrins ne tik stabilų dujų tiekimą Lietuvos vartotojams, bet ir konkurencingiausias gamtinių dujų kainas mūsų regione“, – sakė Mindaugas Navikas, KN Komercijos direktorius.

Nuo 2022 m. pradžios iki 2022 m. spalio 10 d. SGD terminale priimti 27 didieji dujovežiai (palyginti, tuo pačiu periodu pernai – 13), iki šių metų pabaigos laukiama dar 9 dujovežių. Per šį laikotarpį atgabenta apie 3,6 mln. kub. metrų SGD, daugiausiai (72 proc.) – iš JAV. Per 2023-iuosius metus Klaipėdos SGD terminale planuojama priimti 39 dujovežius, kuriais bus atgabenta apie 5,3 mln. kub. m SGD.

Bendras planuojamų paskirstyti SGD terminalo išdujinimo pajėgumų dydis 2023 m. yra 39 TWh. Palyginimui, iki šių metų spalio 10 d. SGD terminale buvo išdujinta 23,6 TWh, iki metų pabaigos planuojama išdujinti dar beveik 9 TWh dujų. 2021-aisiais iš viso buvo išdujinta 16 TWh dujų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder