Su siaubu stebi, kaip vilkikai nestabtelėję pralekia Lietuvą: valdžia nereaguoja į pagalbos šauksmą

(4)

Degalų pardavėjai nebeslepia – dar savaitė kita, ir jie bus priversti kilstelėti kainas. Apyvartą nusiurbė daug pigesni degalai Lenkijoje, o valdžia nereaguoja į pagalbos šauksmą, - rašo portalas Lrytas.lt.

 

Lietuvoje degalinės vis anksčiau užgesina šviesas – taupydamos nebedirba naktį, o pas kaimynus plūstantys lietuviai, kaip ir transporto įmonės, ėmė maitinti Lenkijos biudžetą. Degalai pas kaimynus dabar daug pigesni.

Nuo vasario Lenkija PVM degalams sumažino nuo 23 iki 8 proc. Šiek tiek anksčiau, gruodį, kaimynai degalams ėmė taikyti mažesnį akcizą. Litrui benzino jis siekia 0,362 euro, Lietuvoje – 0,434 euro.

Todėl degalinių verslui Lietuvoje – riesta.

Vasario pradžioje didmeninė dyzelino kaina nuo mažmeninės tesiskyrė 1 euro centu – atitinkamai 1,37 ir 1,38 euro.

Šiuo metu dyzelino litras degalinėse kainuoja 1,43–1,45 euro, o didmenoje jo nuperkama vis mažiau. „Mažeikių nafta“ turi savo kainodarą – didesniam kiekiui taiko ir didesnes nuolaidas.

„Kol turėjome atsargų, dar galėjome konkuruoti kainomis, bet jei dabartinės tendencijos išliks, netrukus būsime priversti pabranginti degalus, gali būti, kad kokiais 5 ar 10 euro centų už litrą“, – sakė Lietuviškų degalinių sąjungos tarybos pirmininkas Karolis Stasiukynas.

Pralekia nesustodami

Būdamas bendrovės „Stateta“ vadovas jis ir kitų degalinių tinklų savininkai su siaubu stebi, kaip estų, suomių, latvių ir kitų valstybių vilkikai pralekia per Lietuvą nė nestabtelėję.

Kirtę sieną Lenkijoje jie prisipila sklidinus bakus dyzelino. Būtent jo sumenkusios kainos Lenkijoje kerta per pakinklius mūsų degalinėms, nes dyzelino pardavimas paprastai būna iki 10 kartų didesnis nei benzino.

Visa tai ypač smaugia degalines, esančias ties Lietuvos ir Lenkijos siena.

Sausio pabaigoje ir ši asociacija, ir Lietuvos degalinių sąjunga, ir vežėjus vienijančios asociacijos kreipėsi į valstybės institucijas, kad jos pagelbėtų verslui.

Tačiau nesulaukė jokio atsakymo.

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder