Šveicarijoje įšaldyta 7,5 mlrd. Rusijos turto

Šveicarija įšaldė iš viso 7,5 mlrd. šveicariškų frankų vertės Rusijos turto, susijusio su sankcijomis, įvestomis dėl Rusijos karo Ukrainoje, - paskelbė euronews.com.

Ši suma, kuri jau kelis mėnesius svyruoja, yra beveik vienu milijardu frankų didesnė nei liepos mėn. pateikta Valstybinio ekonomikos reikalų sekretoriato (SECO).

Šveicarijoje, kuri yra mėgstama turtingų rusų kelionių kryptis, taip pat buvo areštuota 15 rusų nekilnojamojo turto objektų.

Už dvišalius ekonominius santykius SECO atsakingas Erwinas Bollingeris žurnalistams pabrėžė, kad bet kuriuo metu įšaldyta suma nebūtinai "atspindi sankcijų veiksmingumą".

Taip yra todėl, kad Šveicarijos valdžios institucijos, siekiančios įgyvendinti Rusijai taikomų sankcijų virtinę, kartais prevenciškai įšaldo turtą, kuris gali būti vėl atlaisvintas, kai bus baigti aiškintis klausimai.

Tradiciškai neutrali Šveicarija praėjus keturioms dienoms po Rusijos įsiveržimo į Ukrainą vasario mėn. nusprendė prisijungti prie kaimyninės Europos Sąjungos sankcijų Maskvai.

Šveicarijos bankams, kaip ir kitiems ES bankams, uždrausta priimti didesnius nei 100 000 frankų indėlius iš Rusijos piliečių arba Rusijoje įsikūrusių asmenų ar subjektų, ir nurodyta deklaruoti visus esamus didesnės vertės indėlius.

Iš viso pranešta apie 46,1 mlrd. frankų tokių indėlių, tačiau SECO pabrėžė, kad tai "negali būti prilyginama visai Šveicarijoje laikomų rusiškos kilmės lėšų sumai".

Organizatorių nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder