Taivanas davė leidimą lietuviškos jautienos eksportui, Pietų Korėja – paukštienos

Lietuvos paukštienos eksportuotojams suteiktas Pietų Korėjos leidimas vežti produkciją į Pietų Korėją, o jautienos – į Taivaną, praneša Žemės ūkio ministerija.

Be to, pradėtos kiaušinių produktų eksporto į Pietų Korėją leidimų gavimo procedūros.

Šią informaciją patvirtino atsakingos šių šalių institucijos.

Pasak ministerijos, į eksportuotojų sąrašą įrašytos trys paukštienos įmonės, kuriose Pietų Korėjos institucijos auditą atliko dar 2018 metais, tačiau derybos sustojo dėl pandemijos.

Tuo metu į Taivaną lietuviška jautiena ir jos produktai galės būti eksportuojami nuo sausio 16 d. Iki šiol eksporto leidimai buvo suteikti kiaušinių, pieno ir žuvies produktų eksportui.

„Matome didelį potencialą glaudesniam Lietuvos ir Pietų Korėjos bei Taivano verslo ryšių plėtojimui.

Tikimės, kad suderinti nauji eksporto leidimai prisidės prie prekybos apimčių augimo ir atvers dar daugiau galimybių mūsų valstybių maisto pramonės verslams“, – pranešime teigia žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

2021 m. Lietuva į Pietų Korėją eksportavo žemės ūkio ir maisto produktų už 13,3 mln. eurų, daugiausia – sūrių ir varškės, žuvies gaminių bei gyvūnų pašarų.

2022 m. I-III ketv. į Taivaną šių lietuviškų produktų išvežta už 2,684 mln. eurų (98,1 proc. daugiau analogišku laikotarpiu 2021 m.).

Daugiausia eksportuota šokolado ir kitų maisto produktų, turinčių kakavos, produktų, naudojamų gyvūnų pašarams.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder