„Apple“, anot žiniasklaidos, atsisako planų sukurti elektromobilį

„Apple“, anot žiniasklaidos, atsisako planų sukurti elektromobilį

 „Apple“, anot JAV žiniasklaidos, atsisako savo ambicijų sukurti elektromobilį ir užbaigia dešimtmetį trukusį atitinkamą projektą, kurį ištiko sunkumai.

„Bloomberg“ skelbė, kad išmaniųjų telefonų „iPhone“ gamintojas savo paslaptingai automobilių kūrimo programai buvo paskyręs beveik 2 000 darbuotojų, tačiau susidūrė su vis konkurencingesniu elektromobilių sektoriumi. Remiantis žiniasklaidos pranešimais, maždaug 2014 m. pradėto projekto „Titan“ tikslas buvo sukurti visiškai autonominį automobilį.

Apie sprendimą nutraukti automobilių projektą įmonės viduje buvo paskelbta antradienį, pranešė „Bloomberg“ ir „The New York Times“, remdamiesi neįvardytais šaltiniais.

Teigiama, kad „Apple“ į šį projektą investavo milijardus dolerių.

Technologijų milžinas neatsakė į naujienų agentūros AFP prašymus pakomentuoti.

„Apple“ nebuvo viešai atskleidęs savo planų sukurti elektromobilį, nors žiniasklaidoje nuolat pasirodydavo nutekinta informacija. 2022 m. portalas „The Information“ paskelbė publikaciją, kurioje išsamiai kalbama apie projektą ištikusias bėdas, įskaitant keleto vadovų pasitraukimą dėl vadovybės paramos stokos.
Pastaraisiais mėnesiais keletas JAV automobilių gamintojų elektromobilių srityje numynė stabdžio pedalą, nes sulėtėjo paklausa.
Pasak „Bloomberg“, „Apple“ perkels daugybę uždaryto automobilių padalinio darbuotojų į generatyvinio dirbtinio intelekto (DI) projektus.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder