Dirbtinio intelekto agentai
Tikimasi, kad dirbtinio intelekto agentų naudojimas bus viena iš sričių, kurios bus plėtojamos 2025 m. Tai išmaniosios programos, kurioms žmonės nustato tikslus, kad jos išmoktų geriausių būdų tiems tikslams pasiekti.
Pavyzdžiui, dirbtinio intelekto agentai gali rašyti kompiuterinį kodą, kad sukurtų programas, programėles ar žaidimus. Atskiras programas išmaniajame telefone galėtų pakeisti agento sąsaja, kuri už naudotoją atliktų kelias užduotis. Taip pat galėtų atsirasti gamyklos be žmonių, kurioms vadovautų robotai, valdomi dirbtinio intelekto agentų.
Pasak autorių, artėja laikas, kai robotai ne tik imituos žmogaus užduotis, bet ir tiesiogiai samprotaus ir reaguos į mus. Vienas iš kandidatų diegti dirbtinio intelekto agentų technologiją yra „Tesla“ sukurtas humanoidinis robotas „Optimus“.
Personalizavimas naudojant dirbtinį intelektą
Manoma, kad netolimoje ateityje dirbtinis intelektas galės kurti kiekvienam mokiniui pritaikytus mokymo kursus pagal jo patirtį, įgūdžius ir gebėjimus. Individualizuotos, į studentą orientuotos mokymosi programos, naudojant dirbtinį intelektą, jau tiriamos JAV.
Tokios programos gali būti individualizuotos ne tik turinio požiūriu, bet ir pritaikytos prie konkrečių mokinio poreikių ar savijautos. Pavyzdžiui, tai galėtų būti dirbtinis intelektas, kuris pritaikytų mokymosi veiklą ir studijas pagal tai, kiek miegojote praėjusią naktį, orientuodamasis į išmaniojo laikrodžio duomenis.
Asmeniniams poreikiams pritaikytas dirbtinis intelektas galėtų būti naudingas ne tik švietimo srityje. Pavyzdžiui, privačios įmonės galės mokyti savo pačių pritaikytus didžiųjų kalbų modelius, t. y. technologiją, kuria grindžiami tokie AI pokalbių robotai kaip „ChatGPT“. Juos galima apmokyti naudojant tam tikroms verslo sritims būdingus duomenis, todėl jie toms įmonėms bus efektyvesni.
Kvantiniai kompiuteriai
Kaip pažymima leidinyje, kvantinių kompiuterių pažanga gali padėti sukurti mašinas, galinčias spręsti sudėtingus uždavinius, kurie pranoksta daugumos klasikinių kompiuterių galimybes.
Mokslininkai jau perėjo nuo bandymų pagrindinių procesoriaus vienetų, vadinamų kubitais, skaičiaus rekordus prie klaidų, į kurias kol kas linkę kvantiniai kompiuteriai, taisymo. Tai žingsnis link praktinių kvantinių kompiuterių atsiradimo.
Fizinio ir virtualaus pasaulių sujungimas
Manoma, kad ateityje gali būti plačiau naudojama papildytoji realybė, virtualioji realybė ir mišrioji realybė. Virtualioji realybė panardina vartotojus į kompiuteriu sukurtą pasaulį, o papildytoji realybė ant realaus pasaulio uždeda kompiuteriu sukurtus elementus. Savo ruožtu mišrioji tikrovė leidžia įvairiai „maišyti“ fizinį ir virtualų pasaulius.
Šiandien jau yra nemažai ant galvos tvirtinamų prietaisų (HMD), galinčių palaikyti šias technologijas. Tarp jų yra „Apple“ „Vision Pro“ ir „Meta“ ausinės „Quest“. Tikimasi, kad 2025 m. pasirodys nauji tokių bendrovių kaip „Meta“, „Apple“ ir kitų gaminiai.
Blokų grandinės technologija
Blokų grandinė leidžia saugoti įrašus kompiuterių tinkle ir sekti produktų kelią nuo šaltinio iki vartotojo, taip užtikrinant didesnį saugumą ir efektyvumą. Ši technologija gali turėti įtakos tiekimo grandinėms ir įvairioms sritims - nuo sveikatos priežiūros iki finansų.
Pavyzdžiui, blokų grandinės technologija gali būti naudojama siekiant užtikrinti didesnį pacientų duomenų saugumą sveikatos priežiūros įstaigose, o finansines operacijas padaryti patikimesnes, greitesnes ir pigesnes.
6G ryšys
Tikimasi, kad ryšio sparta didės, ypač pradėjus naudoti 6G tinklus. Aiškūs pasauliniai standartai ir tinklų sąveika yra labai svarbūs šios technologijos sėkmei. 6G technologijos standartizavimo procesas prasidės jau 2025 m.
Bepilotis vairavimas
Leidinyje manoma, kad bepiločiai automobiliai taps vis pažangesni. Jie skirstomi į šešis lygius, priklausomai nuo jų autonomiškumo - nuo 0 (visiškai valdomi rankiniu būdu) iki 5 (visiškai autonomiški). Dabartiniai bepiločiai taksi automobiliai yra 4 lygio.
Dokumento autoriai mano, kad 2025 m. galėtume pasiekti 5 lygį. Tai reiškia, kad transporto priemonės galės veikti be jokio žmogaus įsikišimo ir atlikti užduotis, kurios anksčiau buvo išimtinai žmogaus kompetencija.
Portalo duomenimis, 2025 m. „Mercedes“ padidins savo bepiločio vairavimo sistemos „Drive Pilot“ greitį, o „Tesla“ kuria savo „Robotaxi“, kuris turėtų pasirodyti „iki 2027 m.“.
Šaltinis: focus.ua
Rašyti komentarą