Išmanieji telefonai

Išmanieji telefonai dabar gali tarnauti 7 metus: kaip pratęsti mėgstamo prietaiso „gyvenimą“

Kiekvienas išmanusis telefonas turi tam tikrą galiojimo laiką. Ateis diena, kai programinės įrangos atnaujinimai nustos eiti ir pradėsite nebegauti naujų funkcijų ir saugumo apsaugos priemonių.

Daugumoje išmaniųjų telefonų tai įvyksta maždaug po trejų metų. Tačiau, kaip rašoma „NYTimes“ straipsnyje, padėtis pagaliau pradeda keistis.

Per „Pixel 8“ pristatymą išgirdome naują skaičių - 7.

Septyneri metai „Android“ OS atnaujinimų ir saugumo pataisų.

O anksčiau šiais metais „Samsung“, pagrindinė „Android“ telefonų gamintoja, nustatė panašų „Galaxy S24“ modelių atnaujinimų grafiką.

Taigi neabejojama, kad ateityje šiuo pavyzdžiu paseks ir kiti.

Ilgas programinės įrangos palaikymo laikotarpis visada buvo laikomas pagrindiniu „Apple“ privalumu.

Jei „iPhone“ telefonai buvo atnaujinami po 5-6 metus, tai „Android“ išmanieji telefonai, net ir flagmanai, geriausiu atveju gauna 3-4 visaverčius atnaujinimus.

Ši savybė prailgina telefonų gyvavimo trukmę ir suteikia naudotojams daugiau lankstumo sprendžiant, kada metas juos atnaujinti.

Svarbu pabrėžti, kad septynerių metų palaikymas reiškia ir programinės įrangos, ir saugumo atnaujinimus.

Tai reiškia, kad jei šiandien įsigysite „Pixel 8“, įrenginys bus aktualus iki 2031 m., kai bus išleista „Android 21“.

Pasak „Google“, 7 metai - tai ne tik noras pralenkti konkurentus. Bendrovė išanalizavo, kiek laiko žmonės naudojasi savo „Pixel“ įrenginiais, įskaitant naudotų įrenginių rinką.

Bendrovė nustatė didelį senesnių įtaisų aktyvumą per septynerių metų laikotarpį - tai tapo etalonu.

Kaip naudoti telefoną, kad jis tarnautų ilgiau

Programinės įrangos atnaujinimai yra svarbi dalis užtikrinant optimalų telefono veikimą, tačiau yra ir kitų veiksmų, kurių galite imtis, kad pratęstumėte savo mėgstamo įtaiso tarnavimo laiką.

Tarp jų yra šie:

Kas dvejus metus pakeiskite telefono akumuliatorių. Išmaniųjų telefonų ličio jonų akumuliatorių tarnavimo laikas yra ribotas.

Praėjus maždaug dvejiems metams, jų įkrova sumažėja, todėl išmintinga bateriją pakeisti.

Investuokite į kokybišką dėklą. Išmanieji telefonai vis dar dažniausiai gaminami iš stiklo, todėl norint užtikrinti, kad telefonas tarnautų septynerius metus, pravartu įsigyti kokybišką dėklą.

Ekrano apsauga yra papildoma apsauga, tačiau daugeliui žmonių nepatinka, kad ji iškraipo ekrano kokybę.

Nepamirškite išvalyti įkrovimo prievado ir garsiakalbių.

Dauguma mūsų pamiršta išvalyti tas dalis, į kurias retai žiūrime: įkrovimo prievadus ir garsiakalbių angas. Laikui bėgant šios angos užsikemša nešvarumais, pūkais ir kt.

Dėl susikaupusių šiukšlių telefonas gali būti įkraunamas ilgiau, o garso kokybė gali suprastėti. 

Vis dėlto ekspertai rekomenduoja pirkti išmanųjį telefoną atsižvelgiant į tai, ką jis gali padaryti jums šiandien, o ne į tai, ką bendrovės žada ateityje.

Daugelis žmonių renkasi atsinaujinti anksčiau dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui, norėdami gauti naują funkciją, pavyzdžiui, patobulintą kamerą arba ilgiau veikiantį akumuliatorių.

Tačiau tiems, kurie už savo pinigus nori ilgiausiai veikiančio telefono, geriausia rinktis tokį, kuris siūlo ilgalaikį programinės įrangos palaikymą. Jų savininkai gaus naujausias „Android“ versijas, todėl galės neatsilikti nuo naujesnės techninės įrangos.

Ekrano nuotr.
Ideogramos nuotrauka

 

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder