
JAV ir Vokietija kartu kuria naujos kartos raketų paleidimo įrenginį GMARS su 400 km nuotoliu
Neseniai Europoje surengtame tarptautiniame aukščiausiojo lygio susitikime dvi gynybos milžinės rinktinei auditorijai iš 14 šalių, kurią sudarė kariuomenės vadovai, gynybos specialistai ir pramonės ekspertai, pademonstravo pažangias naujosios dviejų paleidimo įrenginių sistemos galimybes.
Bendrai sukurta pasaulinė mobilioji artilerijos raketų sistema (GMARS), demonstruojama ant sunkvežimio „Rheinmetall HX“ važiuoklės, pademonstravo savo dviejų paleidimo pabūklų paleidimo įrenginį, galintį šaudyti MLRS šaudmenimis, kurių veikimo nuotolis viršija 400 km.

(Nuotraukos šaltinis: Rheinmetall)
Aukščiausiojo lygio susitikime išsamiai apžvelgta GMARS (Global Mobile Artillery Rocket System) raketų ir raketų paleidimo įrenginys - naujos kartos artilerijos platforma, sukurta atsižvelgiant į besikeičiančius šiuolaikinio karo reikalavimus.
Į atsargą išėjęs generolas leitenantas Benas Hodgesas, buvęs JAV kariuomenės Europoje vadas, pasakė pagrindinį pranešimą, kuriame pabrėžė, kad dabartiniuose ir būsimuose mūšio scenarijuose labai svarbu užtikrinti integruotą tolimojo nuotolio ugnį.
Jo pastabose buvo pabrėžta, kad tokios sistemos kaip GMARS gali suteikti iš esmės keičiančių pranašumų mūšio lauke dėl didesnio pasiekiamumo, greičio ir operacinio lankstumo.
GMARS, kaip sistema su dviem stovais, suderinama su įvairia amunicija, įskaitant „Lockheed Martin“ tiksliai valdomų raketų ir raketų rinkinį.
Tai leidžia pajėgoms atlikti tikslius smūgius į didelės vertės taikinius didesniais atstumais, o tai atitinka platesnę NATO daugiasluoksnio šaudymo strategiją.
Svarbiausia - sąveika, todėl GMARS buvo suprojektuota taip, kad ją būtų galima sklandžiai integruoti su esamomis NATO sistemomis, pavyzdžiui, M270 MLRS ir HIMARS platformomis.
Taip užtikrinamas nuoseklus ir plečiamas požiūris į tolimojo nuotolio tiksliąsias kovas visose sąjungininkų pajėgose.
Siekdamos dar labiau patvirtinti GMARS operacinį pasirengimą ir patrauklumą potencialiems naudotojams, „Rheinmetall“ ir „Lockheed Martin“ paskelbė apie 2025 m. vasarą planuojamą tiesioginio šaudymo demonstraciją.
Šiame renginyje dalyvaujančios šalys galės iš arti susipažinti su sistemos galimybėmis tiesioginio šaudymo scenarijaus metu, taip dar labiau paremdamos viešųjų pirkimų ir vertinimo procesus.
GMARS sukurta kaip itin mobili, bet kokiu oru veikianti, visą parą ir 7 dienas per savaitę veikianti raketinės artilerijos sistema.
GMARS paleidimo įrenginys, kurio kovinis svoris nesiekia 40 tonų, gali išvystyti iki 100 km/val. greitį kelyje, o jos nuvažiuojamas atstumas siekia apie 700 km, todėl ją galima greitai dislokuoti dideliais atstumais, nenaudojant transporterių.
Dėl kompaktiškų matmenų - 2,5 metro pločio, 3,9 metro aukščio ir 9,8 metro ilgio - GMARS platforma yra visiškai tinkama naudoti keliuose ir suderinama su standartinėmis geležinkelių transporto sistemomis, todėl ją lengva pervežti įvairiuose operacijų teatruose.
Svarbu tai, kad paleidimo įrenginys gali šaudyti be papildomų stabilizavimo atramų, o tai dar labiau padidina jo „šaudymo pajėgumą, nes leidžia greitai šaudyti ir keisti poziciją, kad būtų išvengta priešraketinės grėsmės.
Kita išskirtinė savybė - paleidimo įrenginyje integruota krano sistema, leidžianti greitai ir saugiai atlikti krovimo operacijas bet kuriuo paros metu ir bet kokiomis oro sąlygomis.
Transporto priemonės įgulą sudaro du kariai, o trečiajam kariui gali būti įrengta papildoma apsaugota kabinos vieta.
Didelis komponentų bendrumas su esamomis M270, HIMARS ir „Rheinmetall HX“ platformomis supaprastina mokymą ir logistiką, didina bendrą sistemos tvarumą ir NATO sąveiką.
Kadangi geopolitinis kraštovaizdis Europoje ir už jos ribų toliau keičiasi, GMARS yra esminė koalicijos ugnies galios ir mobilumo pažanga.
Ji pristatoma tuo metu, kai NATO šalys stiprina savo atgrasymo pajėgumus moderniomis, sąveikiomis sistemomis, galinčiomis greitai dislokuoti ir tiksliai veikti.
Šaltinis: armyrecognition.com
Rašyti komentarą