Kinija išbandė pirmąjį hipergarsinį lėktuvą

Kinijoje paskelbta apie sukurtą reaktyvinio lėktuvo prototipą, kuris skrydžio bandymų metu sugebėjo pasiekti hipergarsinį (5 machų ir didesnį) greitį. Apie tai rašo Įdomioji inžinerija.

Konstruktoriai teigia, kad 2021 m. per bandomąjį skrydį pakankamai didelio korpuso orlaivio prototipas pasiekė 6,56 Macho (apie 5033 mph) greitį. 

Bandomojo skrydžio rezultatus inžinieriai ir Kinijos valdžios institucijos iki šiol laikė paslaptyje dėl projekto slaptumo. 

Dabar apie sėkmę oficialiai pranešė Kinijos mokslų akademija.

Projekto vadovas Cui Cai sakė, kad jis ir jo komanda hipergarsinio orlaivio koncepciją pristatė dar 2013 m. 

Tuomet komanda teigė, kad lėktuvas galėtų pervežti keleivius ir krovinius iš Pekino į Niujorką per dvi valandas - gerokai trumpiau nei maždaug 13 valandų, kurias šiandien užtrunka kelionė komerciniu skrydžiu.

Kaip rašoma Kinijos mokslų akademijos pranešime spaudai, Qiu ir jo komandai prireikė beveik trejų metų, kad sukurtų šią koncepciją. 

Tuomet 2018 m. pasirodė keli pranešimai, kad Cui komandai pavyko sukurti reaktyvinį lėktuvą, galintį keliauti hipergarsiniu greičiu.

Inžinieriams pavyko gauti leidimą 2021 m. atlikti hipergarsinio orlaivio prototipo bandomuosius skrydžius, kurie iš tiesų įvyko tų metų rugpjūtį Gobio dykumoje Kinijos šiaurės vakaruose. Bandomasis skrydis truko 20 minučių.

Cui sako, kad jo komandai vis dar reikia išspręsti keletą problemų, susijusių su „galia, medžiagomis ir dizainu“.

Šaltinis: unian.net

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder