Lenkai pirmieji pasaulyje už pirkinius mokės akimis

Birželio 12 d. Lenkijos bendrovė „PayEye", bendradarbiaudama su „Mastercard", pradėjo bandomąjį mokėjimų projektą naudojant rainelės ir veido biometrinius duomenis. Specialūs terminalai, leidžiantys atlikti mokėjimą vos žvilgtelėjus, yra prieinami pasirinktose „Empik" parduotuvėse, didžiausiame knygynų tinkle Lenkijoje. Tai pirmoji pasaulyje tokia mokėjimo sistema.

„PayEye" vadovas Danielis Jažombas (Daniel Jarząb) pabrėžė, kad ši technologija yra unikali ir saugi, nes ji naudoja dvigubą klientų identifikavimą.

„Nėra nė menkiausios galimybės kam nors atlikti mokėjimą naudojant kaukę, nuotrauką ar dirbtinę akį. Faktas yra tas, kad ši technologija naudoja specialius daviklius ir jutiklius, o dirbtinis intelektas sąveikauja su algoritmais, kurie gali reaguoti tik į gyvą akį ir tikrąjį veidą", - patikslino jis.

D.Jažombas pridurė, kad po biometrinio tapatybės nustatymo likusi dalis mokėjimo operacijos vyksta standartiniu būdu.

Nuo 2019 m. kelių dešimčių žmonių komanda dirbo su mokėjimo sistema, kuri naudoja biometrinę technologiją. Darbų piko metu ją tobulino daugiau negu 120 įvairių sričių specialistų.

„PayEye" buvo įkurta Vroclave. Prieš paleidžiant technologiją, „PayEye" gavo visus reikiamus saugumo sertifikatus, o rainelės ir veido nuskaitymai bus saugomi serveriuose Lenkijoje.

„PayEye" ir „Mastercard" užtikrina, kad net jei šie duomenys bus pavogti, apsaugos sistema neleis užpuolikams jų iššifruoti ir perskaityti.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder