Tankas

Rusijos planai patyrė fiasko: nesiunčia į karą savo pažangiausio tanko

(1)

Didžiausias Vladimiro Putino eros Rusijos tankų projektas - T-14 "Armata" modelio gamyba - karo su Ukraina fone virto fiasko.

Tankas, kuris buvo kuriamas 15 metų, žadant iki 2020-ųjų pradžios kariuomenei pristatyti tūkstančius vienetų, Ukrainos fronte nepasirodys, pirmadienį pareiškė "Rostec" generalinis direktorius Sergejus Čemezovas.

Pasak jo, to priežastis - didelė transporto priemonės kaina, kuri buvo įvertinta šimtais milijonų rublių.

"Armata", apskritai, yra šiek tiek brangi.

Funkcionalumo požiūriu ji, žinoma, gerokai pranašesnė už esamus tankus, tačiau yra per brangi, todėl kariuomenė vargu ar dabar ją naudos", - RIA Novosti citavo A. Čemezovą.

Pasak jo, Rusijos kariuomenei paprasčiau įsigyti pigesnių tankų T-90.

Praėjusią vasarą TASS šaltinis gynybos pramonės komplekse pranešė, kad per karą Ukrainoje buvo panaudoti keli T-14, tačiau šarvuotis bus tobulinamas toliau.

Jis nenurodė, ką konkrečiai planuojama keisti.

Praėjusių metų pradžioje britų žvalgyba pranešė, kad Rusijos šarvuočių daliniai nenorėjo priimti kelių naujų "Armatų", nes jie buvo labai prastos būklės.

"Neaišku, kokie tiksliai transporto priemonių aspektai sukėlė tokią reakciją, tačiau per pastaruosius trejus metus Rusijos pareigūnai viešai aprašė problemas, susijusias su T-14 varikliu ir termovizorinėmis sistemomis", - pažymėjo Jungtinės Karalystės gynybos ministerija.

JK gynybos ministerija įspėjo, kad siųsti tankus "Armata" į fronto liniją būtų rizikinga, nes nėra žinoma, kiek jie yra patikimi.

Nepaisant 11 metų trukusio kūrimo, tankas patyrė daug gamybos sunkumų, o remonto ir evakuacijos priemonės nepritaikytos jų dideliam svoriui.

Manoma, kad T-14 yra naujos kartos tankas, pranašesnis už vokiečių "Leopard 2" ir amerikiečių "Abrams".

Valstybinė korporacija "Rostech", atsakinga už jo gamybą, paskelbė, kad serijinė T-14 gamyba prasidės 2021 m. vasarį.

Instaliacinė partija turėjo būti paruošta 2022 m., kad galėtų būti pradėta eksploatuoti kariniuose daliniuose. 

Po T-14 "Armata" pristatymo 2015 m. vykusiame parade korporacijos "Uralvagonzavod" generalinis direktorius Olegas Sienko pareiškė, kad iki 2025 m. kariuomenė gaus 2 300 tankų, sukurtų šarvuočių platformos "Armata" pagrindu.

Jo teigimu, masinės gamybos "Armata" kainuos apie 250 mln. rublių. Šiuo metu žinoma tik apie 40 pagal šį projektą pristatytų tankų. 

"Armata" pirmą kartą buvo pademonstruota 2015 m. balandžio mėn. per parado repeticiją Maskvos centre.

Nepaisant to, kad vienas iš pavyzdžių parade užstrigo, Rusijos valdžia šarvuotį pristatė kaip pažangiausią šiuo metu egzistuojantį tanką.  

Viena iš T-14 ypatybių - bokštelis su visiškai skaitmeniniu valdymu.

"Armata" turi 125 milimetrų lygiavamzdį kulkosvaidį, o transporto priemonės įgula yra izoliuotoje šarvuotoje kapsulėje, atskirtoje nuo amunicijos.

Tanko svoris - maždaug 5 tonos.

Be to, transporto priemonėje sumontuoti "stealth" gynybos komponentai.

Tai vienintelis Rusijos trečiosios kartos tankas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder