Tiekimo sutrikimų išvengusi „Scapa Baltic“ pajamas augino iki 66 mln. eurų

Skandinavijos rinkai minkštuosius baldus gaminanti bendrovė „Scapa Baltic“ praėjusiais finansiniais metais gavo 66,2 mln. eurų pajamų – 17 proc. daugiau nei ankstesniu laikotarpiu (56,5 mln. eurų). Įmonė skelbia, kad žaliavų nepritrūko net ir dėl sankcijų sutrikus jų tiekimui iš Rusijos ir Baltarusijos.

Dėl karo Ukrainoje visoje Europoje kilusio medžiagų tiekimo sutrikimo jai pavyko išvengti, nes įmonėje gerai veikia tikimo grandinės rizikos mažinimo politika, alternatyvūs tiekėjai, teigiama Registrų centrui pateiktoje ataskaitoje.

„Tiekimo grandinės rizikos mažinimo procedūros padėjo išlaviruoti 2022 metų pavasarį prasidėjus karo veiksmams Ukrainoje, įvedus sankcijas Rusijos ir Baltarusijos tiekėjams bei visoje Europoje trūkinėjant tiekimo grandinėms. Ypač svarbu tapo turėti 1–3 alternatyvius tiekėjus, o kartais – ir daugiau“, – skelbia Kauno įmonė.

Pasak jos, dėl tiekimo sutrikimų nepavyko išvengti žaliavų brangimo, bet svarbiausia, kad pavyko išlaikyti nenutrūkstamą gamybą: „Nors kainų rinkoje įtakoti negalime, bet pavyko užtikrinti nenutrūkstamą žaliavų tiekimą ir nenutrūkstančią gamybą.“

Įmonės sąnaudos taip pat didėjo dėl brangusio šildymo dujomis, degalų.

Bendrovės grynasis pelnas per finansinius metus, kurie prasideda rugsėjį ir baigiasi kitų metų rugpjūtį, sumažėjo 57 proc., iki 700 tūkst. eurų, teigiama Registrų centrui pateiktoje ataskaitoje.

Anot metinio „Scapa Baltic“ pranešimo, pajamų augimą labiausiai lėmė eksportas 26 proc. augęs eksportas ir Švedijos prekybos baldais ir namų apyvokos prekėmis tinklo „Ikea“ pardavimai.

„Įmonės pardavimai daugiausiai augo dėl eksporto augimo į JAV, nes Europoje minkštųjų baldų paklausa stabilizavosi ir pradėjo mažėti. Didžiausią augimą davė „Ikea“ pardavimai ne Europos Sąjungos šalyse“, – pranešė bendrovė.

Bendrovėje pernai rugpjūtį dirbo 609 darbuotojai, o šiuo metu, kaip rodo Sodros“ duomenys – 517.

„Scapa Baltic“ nurodė, kad mažėjant pardavimams atsisakyta patalpų Birštone, o dalis darbuotojų iš ten persikėlė į Kauną. 

100 proc. Lietuvos įmonės akcijų valdo Švedijos „Scapa Inter“.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder