Nerijus Numa, Gediminas Žiemelis, Mindaugas Raila

Trys patys turtingiausi lietuviai – milijardieriai: kaip jie sugavo fortūną?

(19)

4,56 milijardo eurų. Tiek kapitalo, neseniai pasirodžiusio leidinio TOP 500, išrikiavusio turtingiausius Lietuvos gyventojus, bendrai sudėjus turi trys turtingiausi lietuviai. Kokie aitvarai sukrovė jiems tokius turtus?

Verslininkas Gediminas Žiemelis, šiemet tapęs turtingiausiu Lietuvos žmogumi. Ilgus metus vieninteliu Lietuvos milijardieriumi buvęs verslininkas, „Vilniaus prekybos“ įkūrėjas Nerijus Numa. Galiausiai – įmonių grupės „Girteka Logistics“ valdybos pirmininkas Mindaugas Raila, turtingiausio lietuvio titulą trumpai turėjęs pernai.

Tai – trys patys turtingiausi lietuviai 2022-aisiais.

Iš karto galima apibendrinti, kad didžiausią pelną Lietuvoje neša artimai susijusios logistika ir prekyba, tačiau norint tapti pačiu turtingiausiu tenka bristi į lietuviui ne tokius kasdieniškus vandenis – G. Žiemeliui pastaraisiais metais itin dideliais tempais augusį kapitalą sukrovė tarptautinis aviacijos verslas.

Iš eilinių milijonierių – į pačią viršūnę

G. Žiemelio turimas turtas per pastaruosius šešerius metus augo itin sparčiai.

Dar 2016-ųjų pabaigoje šio verslininko bendra turto vertė siekė 40 mln. eurų.

2019-aisiais G. Žiemelio verslas jau buvo įvertintas 630 mln. eurų.

Ir nesustojo augti – per ateinančius metus G. Žiemelio turtas išaugo iki 1,68 mlrd. eurų.

Kuo reikia užsiimti Lietuvoje, kad taip greitai užsiaugintum vertę?

G. Žiemelio įkurta tarptautinė aviacijos paslaugų įmonių grupė „Avia Solutions Group“ (ASG) tapo didžiausia lėktuvų su įgula ir techniniu palaikymu tiekėja ne tik Europoje, bet ir apskritai visame pasaulyje.

Bendrovė buvo pastebėta Volstrito, ASG biure lankėsi didžiausi pasauliniai bankai ir kvietė teikti viešąjį akcijų pasiūlymą (IPO).

Gera finansinė padėtis ASF leido pirma laiko išpirkti obligacijų už 100 mln. JAV dolerių.

Gediminas Žiemelis. Bendrovė

Aviacija – nors ir pagrindinė, bet ne vienintelė sritis, kurioje veikia G. Žiemelis.

Vilniuje, S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje, verslininkas plėtoja verslo kvartalą „Aerocity“, kuriame bus daugiau nei 50 tūkst. kv. metrų biurų, viešbučių ir apartamentų darbuotojams.

Nuo 2025-ųjų čia turėtų dirbti ir gyventi daugiau nei 8 tūkst. specialistų, aptarnausiančių ASG veiklą visame pasaulyje.

Turtingiausiam Lietuvos žmogui pelną neša ir dar keletas verslų – G. Žiemeliui taip pat priklauso 57 proc. Baltarusijoje įkurtos vaistų gamintojos „Nativita“, 83 proc. farmacijos, medicininės įrangos tiekimo ir medicinos paslaugų grupės „Pharmansanta Group“ ir 80 proc. prabangių baldų gamintojos „Fitsout“ akcijų.

Tiesa, verslui Baltarusijoje ieškomas pirkėjas arba gamykla bus uždaryta.

Vingiuotas kelias

1,53 mlrd. eurų vertės turtą valdantis N. Numa yra tapęs lietuviško verslo pasaulio legenda – ilgus metus „Maximos“ įkūrėjas buvo ne tik turtingiausias lietuvis, bet ir vienintelis Lietuvos milijardierius.

2017 m. lietuvio turtas dar buvo vertas maždaug 1,4 mlrd. eurų, tačiau 2018-aisiais jo vertė smuktelėjo maždaug 200 milijonų, po metų – dar apie 100 milijonų, ir tik 2019-aisiais ėmė pamažu augti, nors 2021 m. dar nebuvo pasiekusi 2017-ųjų ribos.

Kas N. Numą pavertė vienu turtingiausių Lietuvos žmonių, tikram lietuviui nebus paslaptis – „Vilniaus prekyba“ valdo didžiausią Baltijos šalyse mažmeninės prekybos tinklą „Maxima“, pastarojo pajamos praėjusiais metais siekė maždaug 5,5 mlrd. eurų.

N. Numos verslui taip pat priklauso „Euroapotheca“ ir „Akropolis Group“, valdančios vaistinių tinklus, prekybos centrus, NT plėtros ir nuomos įmones Baltijos šalyse, Lenkijoje, Bulgarijoje ir Švedijoje.

Dėl šių priežasčių N. Numą galima vadinti tikru prekybos karaliumi – verslininkas su kolegomis valdo ne tik mažmenines parduotuves, bet ir su jomis puikiai derančius prekybos ir pramogų centrus, vaistines.

Kaetana Numa, Nerijus Numa. Alfa.lt

Tiesa, iki šios verslo imperijos N. Numa nuėjo nemažą kelią – verslą lietuvis kartu su pirmaisiais bendražygiais pradėjo kurti dar 1992 m., o pirmuoju akmeniu imperijos pamatuose tapo Vilniuje atidaryta alkoholinių gėrimų parduotuvė.

Auksiniai kilometrai

Kad vežėjų kompanijos Lietuvoje – stiprios ir reikšmingos verslo žaidėjos, žinoma jau kelerius metus.

Tačiau „Girteką“ pervežimų rinkoje galima vadinti neabejotina lydere: tai – geriausiai žinomas vardas transporto logistikos srityje, pati „Girteka“ yra didžiausias šio sektoriaus žaidėjas.

Kad logistika Lietuvoje pelninga, gan neblogai iliustruoja M. Railos turtų augimo kreivė.

Dar 2016 m. verslininkas galėjo pasigirti gan nemažu 350 mln. eurų vertės turtu, tačiau tuo metu dar nepateko į turtingiausių Lietuvos žmonių trejetuką.

Neilgam – M. Railos turtas ėmė sparčiai augti ir 2018–2019 m. verslininkas jau valdė 750 mln. eurų vertės turtą, 2020-aisiais M. Railos turto vertė perkopė milijardo ribą, o šiuo metu M. Railos turtas vertinamas 1,35 mlrd. eurų.

M. Raila per bendrovę „Pinetree Capital“ valdo 90 proc. „ME investicija“ akcijų, o pastaroji bendrovė valdo ne tik „Girtekos“ prekės ženklą turinčius verslus, bet ir prisideda prie kitų verslų – kelionių organizatoriaus „Novaturas“, žemės ūkio investicijų bendrovės „Auga Group“.

Pats M. Raila taip pat investuoja į NT projektus ir finansinių paslaugų bendroves, o jo partneriais paprastai tampa kiti žinomi Lietuvos verslininkai.

Organizatorių nuotr.

alfa.lt

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder