VMG grupė Latvijoje planuoja įgyvendinti medienos drožlių plokštės gamyklos projektą

Privatiems investuotojams Latvijoje, Jekabpilio mieste, planuojant įgyvendinti 190 mln. eurų vertės medienos drožlių plokštės gamyklos projektą, statybas vykdyti ir gamyklos operatore tapti gali tarptautinė investicinė VMG grupė.

Kompanija projekto įgyvendinimo klausimus ketvirtadienį aptarė su Latvijos premjeru Krišjaniu Kariniu.

Jekabpilis yra įsikūręs Latvijos pietryčiuose, pusiaukelėje tarp Rygos ir Daugpilio. Šiame mieste iki 2023 metų privačių investuotojų lėšomis planuojama pastatyti maždaug 190 mln. eurų vertės medienos drožlių plokštės gamyklą.

„Su Latvijos premjeru aptarėme valstybės įsipareigojimų dėl infrastruktūros iki sklypo įrengimo, pagalbos investuojant, darbo vietų, aplinkosauginius ir kitus klausimus“, – teigia VMG  grupės generalinis direktorius Egidijus Mockus.

Pasak jo, daugiau detalių apie projektą grupė pateikti negalinti, kadangi dar nėra pasirašyta preliminari bendradarbiavimo sutartis.

VMG  grupės generalinis direktorius Egidijus Mockus.

Praėjusiais metais Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pradėjo veikti viena didžiausių Europoje medienos drožlių plokščių gamyklų. VMG grupė į ją investavo 146 mln. eurų ir sukūrė 140 naujų darbo vietų. Į vienos aukštą pridėtinę vertę turinčios darbo vietos sukūrimą grupė vidutiniškai investavo apie 1 mln. eurų.

Pasak vienintelio VMG grupės akcininko Sigito Paulausko, tokios investicijos leidžia vienam darbuotojui per metus pagaminti produkcijos už 500 tūkst. eurų. Tai užtikrina gaminamos produkcijos konkurencingumą tarptautinėje rinkoje.

VMG  grupės generalinis direktorius Egidijus Mockus.

Tarptautinė investicinė VMG grupė vienija 25 įmones, kuriose dirba daugiau nei 5 tūkst. darbuotojų. Jos produkcija eksportuojama į daugiau kaip 40 pasaulio šalių.

Kompanija Baltijos šalyse, Baltarusijoje, Lenkijoje ir kitose Europos Sąjungos šalyse investuoja į medienos perdirbimą ir tvarių medienos gaminių gamybą, atsinaujinančią energetiką, ekologiškus pakavimo sprendimus, pramonės inovacijų ir technologijų vystymą, inžinerinių medienos konstrukcijų gamybą bei efektyvų infrastruktūros ir pramoninio nekilnojamojo turto valdymą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder