Vyriausybė spręs dėl kailinių žvėrelių verslo uždraudimo

Vyriausybė spręs dėl kailinių žvėrelių verslo uždraudimo

Grupei Seimo narių siūlant  iki 2025 metų pabaigos uždrausti kailinių žvėrelių verslą, Vyriausybė trečiadienį posėdyje ketina pateikti savo išvadą Seimui. 

Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir Laukinės gyvūnijos įstatymo pataisomis grupė Seimo narių siūlo uždrausti gyvūnų auginimą, veisimą ir žudymą dėl jų kailių, numatant tam pereinamąjį laikotarpį.

Žemės ūkio ministerija siūlo iš esmės pritarti pakeitimams, bet juos tobulinti, numatant, kad veikla turėtų būti uždrausta nuo 2027 metų. Anot ministerijos, tai verslui suteiktų daugiau laiko persiorientuoti, prisitaikyti prie situacijos.

Bendra vienkartinės kompensacijos suma siektų apie 1 mln. eurų, o už vieną kailinį žvėrelį – 1 euras. Lėšos kompensacijoms būtų skiriamos iš ŽŪM asignavimų, jų mokėjimus pradedant nuo 2024 metų.

Šio verslo atstovai piktinasi tokiais planais ir sako, kad jie nepagrįsti. Be to, pabrėžiama, kad uždraudus verslą jiems turėtų būti teisingai atlyginama. 

Ministerijos pateikiamais Žemės ūkio duomenų centro duomenimis, audinių kailių eksportas 2012–2021 metais svyravo, tačiau matoma bendra jo mažėjimo tendencija. Audinių odų kaip žaliavos eksportas nuo 2013 iki 2021 metų sumažėjo 56 procentais.

Nuo 2018 metų buvusių 138 bandų ir jose laikytų 2,2 mln. kailinių žvėrelių skaičius šių metų pradžioje sumažėjo atitinkamai iki 75 ir 1,2 mln. Pernai, palyginti su 2018 metais, verslo pelnas sumažėjo 32,4 procento.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder