Žiniasklaida: Graikija padeda Rusijai apeiti sankcijas

Tanklaiviai su rusiška nafta nekliudomai lankosi Europos uostuose, nors Europos Sąjunga mėgina riboti Rusijos galimybes eksportuoti šiuos energijos išteklius.

„Europos uostai oficialiai uždaryti Rusijos laivams. Leidžiami tik išskirtiniai pervežimai. Tačiau realybė visiškai kitokia. Visų pirma, naftos verslas vėl klesti kaip ir prieš karo pradžią. Viena Europos šalis piktybiškai laužo susitarimą“, - rašo Vokietijos laikraštis „Die Welt“.

Pasak leidinio, Graikijos laivų savininkai plečia verslą su Rusija. Balandį palyginti su 2021 metais Graikijos dalis transportuojant rusišką naftą išaugo trigubai.

Draudimo bendrovės „Lloyd's“ duomenimis, balandžio mėnesį iš Rusijos uostų išplaukė 190 tanklaivių, iš jų 76 – su Graikijos vėliava.

Balandžio pabaigoje Graikijos supertanklaivis „Nissos Rhenia“ pasikrovė rusiškos naftos Nyderlandų uoste ir pasuko į Singapūrą. Taip pat padaugėjo siuntų į Indiją, Kiniją ir Pietų Korėją.

Naftą eksportuojančių šalių organizacijos OPEC duomenimis, Rusija kasdien eksportuoja 7 mln. barelių naftos ir jos produktų.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder