DOVANA. Ispanijos Karalystės ambasadorė Lietuvoje Maria Nieves Blanco Diaz ir ambasados garbės konsulas Lietuvoje Vytautas Lygnugaris uostamiesčio Vytauto Didžiojo gimnazijai įteikė ispanų kalbos vadovėlių. VDG nuotr.

Vytauto Didžiojo gimnazija praturtėjo ispanų kalbos vadovėliais

(1)

Trečiadienį Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijoje lankėsi Ispanijos karalystės ambasadorė Lietuvoje Maria Nieves Blanco Diaz. Ją lydėjo Ispanų ambasados garbės konsulas Lietuvoje, bendrovės „Limarko“ vadovas Vytautas Lygnugaris.

Garbingi svečiai į Vytauto Didžiojo gimnaziją atvyko turėdami konkretų tikslą - padovanoti jai ispanų kalbos vadovėlių.

Pasak V. Lygnugario, bendradarbiaujant su gimnazijos ispanų kalbos mokytoju Aleksu Kulviečiu, paaiškėjo, kad gimnazistams būtent šių vadovėlių labiausiai ir trūksta.

„Nusprendėme padėti gimnazijai ir padovanoti jai 90 vadovėlių iš Ispanijos, tinkančių mokytis ispanų kalbos pradmenų“, - „Vakarų ekspresui“ sakė ispanų ambasados garbės konsulas V. Lygnugaris.

Vytauto Didžiojo gimnazijos ispanų kalbos mokytojas A. Kulvietis atviravo, kad su Ispanijos Karalystės ambasadore M. N. B. Diaz bendrauti pradėjo nuo 2022 m. rugsėjo mėnesio, kai ji gavo paskyrimą dirbti Vilniuje.

Mokytojas nuolat jai priminė, jog Lietuvoje apskritai nėra ispanų kalbos vadovėlių.

Ispanijos Karalystės ambasadorę tai nustebino ir ji pažadėjo padėti.

Tokia situacija Lietuvos ugdymo įstaigose susiklostė dėl to, kad nacionalinė ispanų kalbos mokymosi programa, kurią sukūrė pats A. Kulvietis, patvirtinta tik 2024 metais.

„Neturint mokymų medžiagos ir resursų, labai sudėtinga mokyti ispanų kalbos bei motyvuoti moksleivius tą kalbą rinktis“, - teigė A. Kulvietis.

Klaipėdoje trūksta ne tik ispanų kalbos vadovėlių, bet ir mokytojų.

A. Kulvietis yra vienintelis ispanų kalbos mokytojas uostamiestyje, dirbantis ne tik gimnazijoje, bet ir Klaipėdos licėjuje, Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje, Klaipėdos universitete ir Klaipėdos verslo kolegijoje.

Tačiau, nepaisant minėtų iššūkių, susidomėjimas ispanų kalba gimnazijoje auga.

"Turime apie 50 šią kalbą pasirinkusių vienuoliktų ir dvyliktų klasių mokinių. O nuo kitų metų planuojame mokyti ispanų kalbos jau nuo pirmos gimnazijos klasės.

Čia labai gera naujiena, nes mokantis užsienio kalbos tik dvejus metus yra pernelyg mažai laiko ją įvaldyti", - patikino A. Kulvietis.

Ši praktiška Ispanijos kultūros stiprinimo dovana užpildys Vytauto Didžiojo gimnazijos lentynas, iš kurių išimti ugdymo procesui nebetinkantys rusiški vadovėliai.

Kadangi Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nuo 2025 metų siūlo neberengti rusų - antrosios užsienio kalbos - valstybinio brandos egzamino, tai netrukus ugdymo įstaigoje atsiras ir dar daugiau vietos panašaus tipo dovanoms.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder