Abiturientai sužinojo paskutiniuosius egzamino rezultatus

Ketvirtadienį buvo paskelbti paskutiniai valstybinių egzaminų rezultatai - istorijos, užsienio kalbų (anglų, rusų) ir fizikos. Dabar abiturientai jau gali ramiau atsikvėpti ir dėliotis planus artėjantiems naujiems mokslo metams.

Visoje Lietuvoje šiemet istorijos valstybinį egzaminą rinkosi laikyti mažiau mokinių nei pernai. Šiais metais šį egzaminą laikė 7321 kandidatas, išlaikė - 98,7 proc.

Klaipėdoje istorijos egzaminą laikė 340 abiturientų. Šio egzamino neišlaikė 3 mokiniai. Šimtuko nepavyko gauti nei vienam Klaipėdos abiturientui.

Fizikos egzaminą visoje Lietuvoje buvo pasirinkę 1951 abiturientai - dauguma tai buvo vaikinai. Egzaminą išlaikė 97 proc. kandidatų.

Klaipėdoje šį egzaminą rinkosi laikyti 161 mokinys. Iš jų neišlaikė 6 kandidatai. Iš šio egzamino abiturientai gavo 20 šimtukų. Daugiausiai šimtukų gavo Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazija - 6 šimtukus.

Rusų kalbos egzaminas yra vienas iš rečiausiai pasirenkamų egzaminų. Lietuvoje rusų kalbos egzaminą rinkosi 1743 kandidatai. Egzaminą išlaikė 99,5 proc.

Šešiašdešimt septyni Klaipėdos abiturientai rinkosi laikyti rusų kalbos valstybinį brandos egzaminą. Visi laikiųsieji egzaminą išlaikė. Klaipėdiečiams iš šio egzamino atiteko 12 šimtukų.

Anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą Lietuvoje laikė 17147 kandidatai. Šį egzaminą išlaikė 97,9 proc.

Klaipėdoje anglų kalbos egzaminą laikė 1274 mokiniai. Šio egzamino neišlaikė 15 abiturientų. „Respublikoje iš šio egzamino buvo gauti 615 šimtukų - tai labai džiuginantys skaičiai. Iš jų klaipėdiečiai gavo 58 šimtukus“, - teigė Klaipėdos miesto Savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Ilona Milkontė.

Bendrai iš visų egzaminų Klaipėdos abiturientai gavo 184 šimtukus. „Net 101 šimtuką šiais metais gavo Klaipėdos “Ąžuolyno„ gimnazija. Šios gimnazijos rezultatų vidurkiai taip pat šiais metais yra labai aukšti“, - džiaugėsi I. Milkontė.

Taip pat pašnekovė patikslino, kad Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos penki abiturientai gavo net po keturis šimtukus. „Gimnazijos pavaduotoja pati stebėjosi ir sakė, kad šito dar nėra buvę“, - pasakojo skyriaus vyriausioji specialistė.

Klaipėdos Licėjaus kandidatai iš viso surinko 39 šimtukus.

Klaipėdiečiams geriausiai sekėsi informatikos ir anglų kalbos valstybiniai brandos egzaminai. Pagal rezultatų vidurkius silpniausiai sekėsi Lietuvių kalbos egzaminas.

Sidebar placeholder